Papież do księży: strzeżcie się podwójnego życia

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Do głoszenia prostych i zrozumiałych kazań wezwał Franciszek księży i seminarzystów. - Nie bądźcie żadnymi zwiastunami kompleksowej doktryny lecz zwiastunami Jezusa - powiedział papież podczas spotkania z kapłanami Papieskiego Seminarium Lombardzkiego w Rzymie.

 

Przestrzegł również przed "prowadzeniem podwójnego życia". W audiencji z okazji 50-lecia istnienia seminarium wziął udział metropolita Mediolanu kard. Angelo Scola.


Franciszek podkreślił, że księża powinni wieść proste życie i odrzucać każdą formę światowości. Przestrzegł, aby kapłaństwo nie było traktowane wyłącznie z punktu widzenia osobistego sukcesu. - Taki ksiądz szuka tylko tego, co mu się podoba, jest bez przekonania i bez prawdziwego zainteresowania dla innych - zaznaczył papież. Za wzór podał św. Karola Boromeusza (1538 -84), arcybiskupa Mediolanu. Przypomniał, że św. Karol zawsze chciał księży, którzy byliby sługami Boga i ojcami dla ludu, a szczególnie dla biednych.

 

Papież zwrócił uwagę, że czas spędzony w seminarium duchownym nie służy tylko studiom. - Przygotowuje was również do tego aby podążać za duchowym impulsem i być przyszłością Kościoła - powiedział i dodał: "Ważne jest aby nie podążać za własnymi preferencjami lub modą czasu, ale sercem Boga i Ewangelią". Wskazał na wagę modlitwy, formacji i duszpasterstwa, które powinny być zawsze połączone ze sobą tak, aby "kapłani dziś i jutro byli mężczyznami uduchowionymi i miłosiernymi kapłanami". Franciszek zaznaczył również, że dobry ksiądz zawsze pozostaje w bliskim kontakcie ze swoim biskupem.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.25

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

mm 23:23:38 | 2016-01-25
zgadzam się z tym i modlę się jak umiem za Kapłanów...

Oceń 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Anakin 22:55:33 | 2016-01-25
Charamsa słyszałeś? Aaaa nie. W tym wypadku kim jesteśmy żeby osądzać.

Oceń 7 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook