Papież w Meksyku 12-18 lutego 2016

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek będzie przebywał w Meksyku od 12 do 18 lutego przyszłego roku - zapowiedział bp George Saad Abi Younes, kierujący diecezją maronicką w tym kraju. Według meksykańskiej prasy podczas swego pobytu Ojciec Święty odprawi pięć Mszy św. z udziałem wiernych.

 

Media podają także coraz więcej szczegółów pobytu papieża. 12 lutego na lotnisku w Mieście Meksyk powita go prezydent Enrique Peña, zaś oficjalna ceremonia odbędzie dopiero nazajutrz w Palacio Nacional. Na placu Konstytucji Franciszek odbierze klucze do miasta, po czym w katedrze spotka się z meksykańskimi biskupami, po południu zaś pojedzie do bazyliki Matki Bożej z Guadalupe.

Jedną z pięciu Mszy Ojciec Święty ma odprawić w miejscowości Ecatepec w stanie Meksyk, a uczestniczyć w niej mają osoby zaangażowane w pracę duszpasterską. Z kolei w stołecznym Auditorio Nacional spotka się on z przedstawicielami świata polityki i kultury.

Według wstępnych planów 14 lub 15 lutego papież poleci do San Cristóbal de las Casas w stanie Chiapas, gdzie odprawi Mszę św. z udziałem Indian. Nie jest wykluczone, że Ojciec Święty odwiedzi też stolicę tego stanu, Tuxtla Gutiérrez.

Z kolei w Ciudad Juárez w stanie Chihuahua, na granicy ze Stanami Zjednoczonymi Franciszek spotka się z imigrantami, zaś w mieście Morelia w stanie Michoacán - z 20 tys. kapłanów, osób konsekrowanych i seminarzystów oraz z młodzieżą.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook