Najnowsza aplikacja mobilna: żart z papieżem

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

To nie żart! W USA, bezpośrednio przed pielgrzymką Franciszka, powstała aplikacja mobilna "Joke with the Pope". 

 

"Uwielbiam się śmiać i żartować. Pomaga mi to być bliżej Boga". Papież Franciszek pisze o tym do autorów aplikacji mobilnej "Joke with the Pope" (Żart z papieżem), którą Papieskie Stowarzyszenie Misyjne w Stanach Zjednoczonych zrealizowało przed jego pielgrzymką do tego kraju.

 

Celem kampanii jest nie tylko poznawanie pełnego radości nauczania Franciszka, poprzez dzielenie się z innymi ulubionymi kawałami o Papieżu i cytatami z jego nauczania, ale i zebranie funduszy na projekty charytatywne w Etiopii, Kenii i Argentynie.


"Szczęście jest jednym z największych darów jaki otrzymaliśmy od Boga. Pragnie On byśmy wszyscy byli szczęśliwi i dzielili się naszą radością z innymi" - pisze Papież przypominając zarazem, że niestety na świecie wiele osób, szczególnie dzieci pozbawionych jest szczęścia.

 

Franciszek zachęca młodych, by byli misjonarzami radości. "Dzielcie się waszą radości, śmiejcie z innymi, opowiadajcie sobie żarty, a świat stanie się lepszy" - apeluje Papież przypominając, że Bóg naprawdę pragnie naszego szczęścia.


Zebrane dzięki aplikacji fundusze trafią do centrum dla bezdomnych w Addis Abebie, ośrodka dla dzieci ulicy w Buenos Aires oraz centrum dożywiania w Nairobi.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook