"Dawajcie świadectwo swoim życiem"

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

- Nauczajcie modlitwy modląc się; głoście wiarę wierząc; dawajcie świadectwo swoim życiem! - powiedział Franciszek 46. nowym arcybiskupom-metropolitom, którzy w formie prywatnej otrzymali dziś paliusze. Zgodnie z nowymi obrzędami ich uroczyste nałożenie odbędzie się w stolicach biskupich poszczególnych hierarchów. W Mszy św. w Watykanie z okazji uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła bierze udział delegacja patriarchatu Konstantynopola z metropolitą Pergamonu Joannisem Zizioulasem.

 

Nawiązując do opisanego w Dziejach Apostolskich heroizmu apostołów Ojciec Święty zaznaczył, że ich życie jest dla ludzi wierzących mocnym wezwaniem do modlitwy, wiary i świadectwa. Byli oni wspierani modlitwą Kościoła, która sprawiała, że lud Boży był gotowy do wyruszenia w drogę, był mocny mocą Bożą. - Żadna wspólnota chrześcijańska nie może iść naprzód bez wsparcia wytrwałej modlitwy! Modlitwy, która jest spotkaniem z Bogiem, z Bogiem, który nigdy nie zawodzi; z Bogiem wiernym swemu słowu; z Bogiem, który nie opuszcza swoich dzieci - stwierdził papież.

 

Zobacz pełny tekst papieskiej homilii >>>

 

Franciszek podkreślił także znaczenie wiary w obliczu wyzwań przed jakimi staje Kościół, który usiłują zniszczyć różne moce. Nie jest on własnością ludzi, ale tylko i jedynie Chrystusa. - Tylko ten, kto żyje w Chrystusie, krzewi i broni Kościoła świętością życia, na wzór apostołów Piotra i Pawła - powiedział Ojciec Święty. Zaznaczył, iż ludzie wierzący w imię Chrystusa wskrzeszali umarłych; uzdrawiali chorych; miłowali swoich prześladowców; ukazali, że nie ma siły, która mogłaby pokonać tych, którzy mają moc wiary!

 

Papież podkreślił również znaczenie świadectwa wiary, będącego warunkiem owocności Kościoła, który zwyciężył zło poprzez odważne, konkretne i pokorne świadectwo swoich dzieci. Ten właśnie Kościół pragnie aby jego pasterze byli ludźmi modlitwy, nauczającymi, iż "wyzwolenie od wszelkich zniewoleń jest jedynie dziełem Boga i owocem modlitwy; iż Bóg w odpowiedniej chwili posyła swego anioła, aby nas ocalił od wielu zniewoleń i niezliczonych kajdan światowych". - Także i wy bądźcie dla najbardziej potrzebujących aniołami i posłańcami miłosierdzia! - zaapelował Franciszek.

 

Ojciec Święty wezwał także nowych arcybiskupów, by byli ludźmi wiary, nauczającymi wiernych, aby się nie lękali prześladowań oraz ludźmi świadectwa, nie wstydzącymi się "imienia Chrystusa i Jego krzyża ani wobec ryczących lwów ani też mocarstw tego świata". - Nauczajcie modlitwy modląc się; głoście wiarę wierząc; dawajcie świadectwo swoim życiem! - zakończył papież swoją homilię.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?