Franciszek przyjął nowego ambasadora Rosji

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Dziś rano papież Franciszek przyjął nowego ambasadora Federacji Rosyjskiej przy Stolicy Apostolskiej, Aleksandra Awdiejewa, który złożył listy uwierzytelniające. Ten 66-letni polityk był w latach 2008-2013 ministrem kultury Rosji.


Aleksander Awdiejew urodził się 8 września 1946 r. w Krzemieńczuku na Ukrainie. Od 1968 roku pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych ZSRR. W latach 1987-1990 był ambasadorem w Luksemburgu, w latach 1992-1996 przedstawicielem Federacji Rosyjskiej w Bułgarii, a 2002-2008 we Francji. Następnie ministrem kultury. Jest żonaty i ma syna. Równocześnie z kierowaniem placówką przy Stolicy Apostolskiej Awdiejew będzie reprezentował swą ojczyznę przy Zakonie Maltańskim.

 

Relacje między Rosją a Stolicą Apostolską nawiązano w 1990 roku, a od grudnia 2009 mają one pełny charakter - nuncjusza apostolskiego w Moskwie oraz ambasadora pełnomocnego przy Stolicy Apostolskiej.

 

Watykan: Ojciec Święty otrzymał najnowszy numer kobiecego dodatku "L’Osservatore Romano"

 

Po porannej Eucharystii sprawowanej przez Ojca Świętego w kaplicy w Domu Świętej Marty dyrektor naczelny "L’Osservatore Romano", prof. Giovanni Maria Vian przedstawił papieżowi Franciszkowi ostatni numer wydawanego od roku kobiecego dodatku watykańskiego dziennika "Donne, Chiesa, Mondo" ("Kobiety, Kościół, Świat").


W spotkaniu z Ojcem Świętym wzięła też udział koordynatorka tego projektu, Lucetta Scaraffia. Dodatek składa się z czterech kolorowo ilustrowanych stronic dużego formatu gazetowego. Inicjatywa ta ma pomóc w zrozumieniu jak wielką rolę w promocji kobiet odgrywa chrześcijaństwo i nauka Kościoła katolickiego.

 

Papież Franciszek zapewnia, że pamięta o bezrobotnych

O swej szczególnej modlitwie w intencji osób pozbawionych pracy zapewnił Ojciec Święty na swym wpisie na portalu Twitter.


Dzisiejszy tweet papieża Franciszka brzmi: "Myślę o tych, którzy są pozbawieni pracy, często z powodu egoistycznej mentalności, która szuka zysku wszelkim kosztem".

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook