Papież przyjął na audiencji episkopat Gabonu

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Do autentycznego i odważnego głoszenia Chrystusa na wzór pierwszych ewangelizatorów wezwał papież Franciszek Kościół w Gabonie. Obchodzi on właśnie 170. rocznicę ewangelizacji. Ojciec Święty przyjął na audiencji episkopat tego afrykańskiego kraju, który przybył z wizytą ad limina Apostolorum.

 

W swym przesłaniu papież położył nacisk na konieczność budowania prawdziwej jedności i braterskiej współpracy w Kościele Gabonu. Przypomniał, że jest on "rodziną Bożą", i co za tym idzie, nie może ulegać jakimkolwiek wpływom plemiennym czy etnicznym, które stoją w sprzeczności do Ewangelii.

 

Franciszek przypomniał o wielkim zaangażowaniu świeckich w działalność duszpasterską, zachęcając do lepszej formacji nie tylko lokalnego duchowieństwa, ale i laikatu. Przestrzegł przed iluzją pogoni jedynie za dobrami tego świata oraz wskazał na konieczność ochrony życia i większej troski o rodzinę. Podkreślił, że w tych kwestiach trzeba odważnie zabierać głos.

 

Przypomniał zarazem, że ewangelizacja oznacza wychodzenie na nowe peryferie, których także w społeczeństwie Gabonu nie brakuje. Z uznaniem wyraził się o zaangażowaniu Kościoła w budowanie dobra wspólnego i tworzenia społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i braterskiego, czego wyrazem, jak podkreślił, był m.in. narodowy dzień modlitwy w intencji ojczyzny. W tym kontekście papież Franciszek wspomniał też o znaczeniu powstania w stołecznym Libreville centrum dialogu międzyreligijnego i studiów nad katolicką nauką społeczną.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?