Papież potępił akty antysemityzmu w Europie

(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Papież Franciszek potępił “antysemickie tendencje w Europie". Mówił o tym w poniedziałek podczas spotkania z delegacją europejskich rabinów. Papież oddał hołd zmarłemu byłemu głównemu rabinowi Rzymu Elio Toaffowi, nazywając go "człowiekiem pokoju i dialogu".

 

Podczas audiencji dla przedstawicieli Konferencji Europejskich Rabinów z jej przewodniczącym Pinchasem Goldschmidtem, rabinem Moskwy, Franciszek z niepokojem odnotował "akty nienawiści i przemocy" wobec Żydów, do jakich obecnie dochodzi.

 

"Każdy chrześcijanin ma obowiązek potępić stanowczo wszelką formę antysemityzmu" - oświadczył papież. Podkreślił, że pamięć o Auschwitz, gdzie "w sercu Europy" doszło do "wielkiej tragedii Shoah" musi być upomnieniem dla obecnych i przyszłych pokoleń. “Należy potępiać wszędzie przejawy nienawiści i przemocy przeciwko chrześcijanom i wyznawcom innych religii" - dodał.

 

Franciszek przypomniał także postać legendarnego głównego rabina Rzymu Elio Toaffa, który zmarł w niedzielę w wieku 100 lat. To był "człowiek pokoju i dialogu, który powitał Jana Pawła II podczas jego historycznej wizyty" w rzymskiej synagodze - powiedział papież, przywołując to historyczne wydarzenie. 13 kwietnia 1986 roku po raz pierwszy w dziejach papiestwa, biskup Rzymu przekroczył próg synagogi.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ciekawy 00:36:06 | 2015-04-21
a kiedy będzie przestrzegać przed tendencjami antychrześcijańskimi na świecie (też w Europie)?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~lajyga 17:15:56 | 2015-04-20
Czekam kiedy Papież dowie się o sytuacji w Polsce i kiedy potępi antypolonizm w naszym kraju.

Oceń 4 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook