Papież o tragedii : niech świat zareaguje

(fot. EPA/CLAUDIO PERI)

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę do wspólnoty międzynarodowej o podjęcie działań, by więcej nie dochodziło do tragedii imigrantów na M. Śródziemnym. W ten sposób papież na spotkaniu z wiernymi zareagował na wieść o zatonięciu łodzi z 700 ludźmi na pokładzie.

 
Po południowej modlitwie Regina coeli Franciszek mówił wiernym zgromadzonym na placu Świętego Piotra o nadchodzących informacjach o kutrze pełnym imigrantów, który wywrócił się w Cieśninie Sycylijskiej podczas rejsu z Libii do Włoch.
 
- Wyrażam mój najgłębszy ból w obliczu tej tragedii i zapewniam o mojej modlitwie za ofiary i ich rodziny - powiedział papież, wskazując, że na morzu mogło zginąć kilkaset osób.
 
Następnie zaapelował "do wspólnoty międzynarodowej, aby działała zdecydowanie i szybko, by nie dopuścić do powtórzenia się podobnych tragedii".
 
- To są ludzie tacy, jak my, nasi bracia, którzy szukają lepszego życia, wygłodniali, prześladowani, ranni, wykorzystywani, ofiary wojen, szukają lepszego życia. Szukali szczęścia - mówił wyraźnie poruszony papież.
 
Zachęcił wiernych do modlitwy w milczeniu za ofiary kolejnej tragedii na Morzu Śródziemnym. Po tych słowach na placu Świętego Piotra zapanowała cisza.
 
W czasie spotkania z tysiącami ludzi Franciszek pozdrowił uczestników X Marszu Świętości Życia w Warszawie, zorganizowanego w niedzielę. Jego hasłem są w tym roku słowa Jana Pawła II: "Solidarni z życiem". - Łączę się z uczestnikami Marszu Świętości Życia, który odbywa się w Warszawie, zachęcając, aby zawsze bronili i wspierali ludzkie życie - powiedział papież.
 
Przypomniał także o tym, że od niedzieli wystawiony jest Całun Turyński. Można go oglądać w katedrze w Turynie do 24 czerwca.
 
Franciszek podkreślił, że on także pojedzie 21 czerwca do stolicy Piemontu, by zobaczyć płótno. - Wyrażam pragnienie, by ten akt czci pomógł nam odnaleźć w Jezusie miłosierne oblicze Boga i rozpoznać je w naszych braciach, zwłaszcza najbardziej cierpiących - dodał.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~any-islam 23:26:44 | 2015-04-19
Może w pierwszej kolejności apele do wspólnoty międzynarodowej, żeby stanowczo i natychmiast przeciwstawiła się mordowaniu chrześcijan na świecie?

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 17:57:38 | 2015-04-19
To są skutki zniszczenia Libii Kadafiego. Dopóki on rządził w Libii, nie pozwalał na wypływanie z wybrzeży tgo kraju żadnym uciekinierom.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?