Papież zaskoczony, nie znał całej prawdy

Radio Watykańskie
(fot. EPA/OSSERVATORE ROMANO)

Ojciec Święty był zaskoczony wiadomościami o wojnie na Ukrainie, które usłyszał od tamtejszych biskupów. Do tej pory nie miał całościowego obrazu sytuacji - powiedział po spotkaniu z Franciszkiem abp Mieczysław Mokrzycki.

 

Opowiedzieli oni Papieżowi między innymi o torturach, jakim są poddawani ukraińscy żołnierze, którzy dostaną się do niewoli. Franciszek zapewnił biskupów, że jeszcze bardziej będzie starał się rozmawiać z osobami, które są odpowiedzialne za pokój na świecie, by pomogły powstrzymać przelew krwi na tamtych terenach.

 

Opowiadając w Radiu Watykańskim o spotkaniu z Papieżem abp Mokrzycki podkreślił, że bardzo ważne są wszelkie zapewnienia o solidarności i modlitwie, które do tej pory wyrażał Papież i instytucje międzynarodowe, bo to podnosi na duchu. - Uważamy jednak, że wciąż jest tego za mało. Rosja powinna ponosić większe konsekwencje, aby zaprzestała wreszcie działań zbrojnych - mówi abp Mokrzycki.

 

- Jest to bardzo trudna sytuacja dla całego narodu ukraińskiego - powiedział łaciński arcybiskup Lwowa. - W tę wojnę są włączeni wszyscy, nie tylko mieszkańcy tamtych terenów. Ta atmosfera udziela się całej Ukrainie. Także wielu młodych ludzi z zachodniej Ukrainy bierze udział w walce. Wielu wraca już w trumnach.

 

Wielu wraca okaleczonych fizycznie i psychicznie. Staramy się być blisko ludzi, którzy tam trwają, ale także rodzin, które utraciły swych ojców i synów. Choć na tamtych terenach niektórzy chcieliby być w Rosji, niekiedy podzielone są również rodziny, to jednak zdajemy sobie sprawę, że nie jest to walka bratobójcza. Nie walczą tu jedynie Ukraińcy przeciw Ukraińcom. W większości są to ludzie najemni, wypuszczeni z więzień, obywatele Rosji, którzy tutaj niestety w sposób brutalny walczą z Ukrainą, odbierając jej pokój, sprawiedliwość, a także prawo do niezależności".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (19)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 12:18:14 | 2015-02-23
Czy Mokrzycki opowiedział papieżowi o zbrodniach banderowców na wschodzie? O zamordowanych 50 tys, ludzi, o skatowanych przez banderowców jeńców, z któych ani jeden nie wrocil o wlasnych siłach, kiedy rzekomo torturowani jeńcy banderowscy wracali zdrowi i wyleczeni z ran? Czy ten arcykłamca opowiedział papieżowi o spalonych żywcem w Odessie ludziach? Czy Mokrzycki i inni rzekomi katolicy uraińscy w ogóle potrafią nie kłamać w tej materii?

Czy Deon potrafi wreszcie napisać prawdę, zamiast powielać z uporem maniaka kłamstwa banderowskiej propagandy?

Oceń 4 26 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Komentarz ukryty przez moderatora.

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?