Franciszek zaniepokojony losem imigrantów

Radio Watykańskie
(fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)

Na zakończenie dzisiejszej audiencji Franciszek wyraził niepokój o los imigrantów docierających do wybrzeży Włoch i zaapelował o spieszenie im z pomocą. Poprosił również wiernych o modlitwę w intencji rozpoczynającego się jutro konsystorza kardynalskiego, który poświęcony będzie omówieniu planów reformy Kurii Rzymskiej.

 

"Z niepokojem śledzę informacje nadchodzące z Lampedusy, gdzie z powodu zimna podczas pokonywania Morza Śródziemnego zmarli kolejni imigranci. Pragnę zapewnić o mojej modlitwie za ofiary i zachęcić raz jeszcze do solidarności, aby nikomu nie zabrakło niezbędnej pomocy" - wezwał papież.

 

Według informacji włoskiego dziennika katolickiego "Avvenire" w tragedii do jakiej doszło niedawno w Cieśninie Sycylijskiej zginęło 129 osób.

 

Ojciec Święty poprosił też o modlitwę za konsystorz, który będzie miał miejsce w najbliższych dniach. "Niech Duch Święty towarzyszy pracy Kolegium Kardynalskiego i oświeci

nowych kardynałów oraz ich posługę Kościołowi" - powiedział.

 

Pozdrawiając pielgrzymów włoskich Ojciec Święty nawiązując do wspomnienia Matki Bożej z Lourdes szczególnie pozdrowił osoby chore.

 

 

Więcej»

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook