Papież popiera wysiłki słowackiego Kościoła

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Pozdrawiając pielgrzymów ze Słowacji Ojciec Święty odniósł się do sobotniego referendum w tym kraju i poparł wysiłki na rzecz obrony rodziny.

 

Franciszek za pośrednictwem pielgrzymów słowackich wyraził uznanie dla wysiłków tamtejszego Kościoła i zachęcił wszystkich do dalszej obrony rodziny będącej podstawową komórką społeczeństwa.

 

W sobotnim referendum obywatele Słowacji mają odpowiedzieć na pytania: czy zgadzasz się, aby małżeństwem mógł być nazywany jedynie związek jednego mężczyzny i jednej kobiety; czy zgadzasz się aby związki homoseksualne czy też inne związki nie mogły rościć sobie praw wynikających z małżeństwa i nie mogły ubiegać się o adopcję; czy zgadzasz się, aby rodzice mogli decydować o sposobie wychowania i edukacji swoich dzieci w szkołach w drażliwych kwestiach kulturowych i etycznych, takich jak zachowania seksualne lub eutanazja.

 

Do udziału w referendum zachęcili biskupi, a także dwaj słowaccy kardynałowie: Jan Chryzostom Korec oraz Jozef Tomko. Na Słowację przybyła także przewodnicząca francuskiego ruchu "La Manif pour tous", Ludovine de La Rochere.

 

Referendum, o którego przeprowadzenie wystąpił "Sojusz dla Rodziny", będący bezpartyjną i ponadwyznaniową inicjatywą obywatelską wsparło ponad 400 tys. obywateli Republiki Słowackiej, czyli niemal 10 proc. mieszkańców tego kraju.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~piw 14:28:55 | 2015-02-04
Takiego papieża to nawet ja popieram!

Oceń 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?