Papież zadzwonił do... Roberto Benigniego

(fot. Matteo / flickr.com / CC)

Jak donosi czwartkowa prasa, we wtorek, przed drugą częścią telewizyjnego monologu na temat Dziesięciorga Przykazań, do jego wykonawcy, aktora i reżysera Roberto Benigniego, zatelefonował papież Franciszek. Benigni nie chce ujawnić szczegółów rozmowy. Jego współpracownicy zapewniają, że była serdeczna.


Z gratulacjami dla wykonawcy pospieszyli przedstawiciele wspólnoty żydowskiej oraz hierarchowie Kościoła katolickiego. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella wyraził uznanie dla Benigniego za to, że potrafił połączyć wiarę i kulturę, "co nieczęsto się udaje" i pomógł telewidzom zastanowić się nad dziesięciorgiem przykazań. "Także nam, ludziom Kościoła", dodał hierarcha.

 

Przypomniał, że "od dziesięcioleci nie przestaje powtarzać, ze Kościołowi potrzebna jest nowa apologia wiary, czyli nowej nowe przedstawienie. Benigni pokazał, jak to należy robić i jak chrześcijanin powinien czytać Stary Testament". Według abp. Fisichelli, mieliśmy do czynienia "ze świadectwem, a nie widowiskiem".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~hita 20:49:47 | 2014-12-19
Panu Bogu dziekuje że w końcu jest Pasterz który nasladuje swego PANA NAJWYZSZEGO PASTERZA JAK BYŁ TU NA ZIEMI ...prostota madre serce ...to dla skostnialej formy Kosciła Rzymskiego trudność jak ostatnio obserwuje ..trzymaj sie dzielnie i nie patrz na tych co przybrali sztuczne pozy i zatrzymali sie ...Jezus jest ŻYWY ,RADOSNY ...,CZESTO ZASKAKIWŁ UCZNIÓW, FARYZEUSZY ITD  pamiętacie jak powiedzial "to powiedzcie ..to wam odpowiem..nie chcieli odpowiedziec ..i on tez im nie odpowiedział..

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~secessio 01:22:19 | 2014-12-19
"Kościołowi potrzebna jest nowa apologia wiary, czyli nowej nowe przedstawienie. Benigni pokazał, jak to należy robić i jak chrześcijanin powinien czytać..." Nowa, nowej, nowe...jak na neokościół przystało. Tak zupełnie prywatnie, to Benigni jako chrystiański lektor jest równie nowy jak 28-letni sługa pokoju światowego i nowego-watykańskiego-porządku(mszalnego), niejaki abp BUNIGNI- niech mu Sędzia Sprawiedliwy sprawiedliwie wynagrodzi.

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ANIA 19:12:52 | 2014-12-18
Fantastyczny aktor nietuzinkowy. Jego wyjątkowość polega na tym m. in. że on nie gra roli on poprostu jest postacią którą gra. To jest cecha która posiadają nieliczni aktorzy. W Polsce tak potrafi grać np. Krystyna Janda i aktorzy jej pokolenia Cieszę się ze mógł rozmawiać z samym Papiezem, bo w pełni na to zasługuje. Bardzo go pozdrawiam i dziękuje za dostarczenie dobrych wrażeń z granych przez niego postaci

Oceń 6 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alfista 13:43:20 | 2014-12-18
Komediant pasterzem Kościoła Katolickiego...dożylismy ciekawych czasów, niech ktoś zabierze ten telefon.

Oceń 4 15 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?