Papież wyruszył w podróż do Turcji

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Po raz drugi w tym tygodniu papież Franciszek udał się w zagraniczną podróż, co jest wydarzeniem bez precedensu w historii papieskich pielgrzymek. Po wtorkowej wizycie w instytucjach europejskich w piątek rano Franciszek wyruszył na trzy dni do Turcji.

 

Pierwszym etapem szóstej zagranicznej podróży będzie Ankara, gdzie papież będzie podejmowany przez władze tureckie. Odwiedzi mauzoleum Mustafy Kemala Ataturka, współtwórcy republiki i pierwszego prezydenta.

 

W Pałacu Prezydenckim spotka się z szefem państwa Recepem Tayyipem Erdoganem i wygłosi jedyne tego dnia przemówienie do przedstawicieli władz. Będzie następnie rozmawiał z premierem Ahmetem Davugotlu i uda się do Ministerstwa Spraw Religijnych.

 

Sobotę i niedzielę papież spędzi w Stambule, gdzie kilkakrotnie spotka się z ekumenicznym patriarchą Konstantynopola, formalnym zwierzchnikiem prawosławia Bartłomiejem, z którym Watykan od lat utrzymuje przyjazne relacje. Faktycznie stoi on jednak na czele niewielkiej, liczącej kilka tysięcy wiernych wspólnoty.

 

Włoska prasa ujawniła w piątek, że podczas przygotowań do tej podróży apostolskiej doszło do pewnych napięć z jej tureckimi organizatorami. Przedstawiciel władz, twierdzi dziennik "La Repubblica", poprosił o wgląd do papieskich przemówień, ale spotkał się ze stanowczą odmową.

 

Ze względów bezpieczeństwa zrezygnowano z planowanej wizyty w jednym z obozów dla uchodźców z Syrii przy granicy z tym pogrążonym w konflikcie krajem.

 

 

 

 

Więcej»

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Jan 12:43:00 | 2014-11-28
Transmisję z poszczególnych punktów papieskiej pielgrzymki przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook