Czy Franciszek jest papieżem socjaldemokratą?

Radio Watykańskie
(fot. EPA/PATRICK SEEGER )

Ja głosiłem jedynie społeczne nauczanie Kościoła, które pochodzi z Ewangelii i chrześcijańskiej tradycji - powiedział Franciszek w czasie konferencji prasowej na pokładzie samolotu w drodze powrotnej do Rzymu. Jeden z dziennikarzy zapytał Ojca Świętego, czy jest Papieżem socjaldemokratą.

 

W odpowiedzi Franciszek powiedział, że takie sformułowanie jest redukcjonistyczne. "Nie ośmielam się określać w ten czy inny sposób. Ośmielam się jednak powiedzieć, że jest to przesłanie Ewangelii, z której czerpie społeczne nauczanie Kościoła" - podkreślił Franciszek.

 

Korespondent Le Figaro, zapytał się z kolei, czy Papież nie żałuje, że nie spotkał się z wiernymi i nie odwiedził katedry w Strasburgu, która świętuje w tym roku swoje tysiąclecie.

 

Franciszek zapewnił, że odwiedzi Francję, na pewno Paryż, a także jakieś miasto, w którym nie był jeszcze żaden papież.

 

Inne pytanie dotyczyło możliwości dialogu z terrorystami z Państwa Islamskiego, które grozi również Rzymowi. Franciszek odpowiedział, że nigdy nie można zamykać drzwi, nigdy nie można uznać jakiejś sprawy za przegraną, nawet jeśli nie da się prowadzić dialogu. Papież przyznał, że z terroryzmem trzeba walczyć. Jednak, gdy trzeba zatrzymać niesprawiedliwego agresora, należy to robić z międzynarodowym przyzwoleniem - podkreślił.

 

Franciszek przypomniał, że istnieje też terroryzm państwa. Bo w pewnym momencie państwo czuje się uprawnione do wymordowania terrorystów, a przy tym wraz z terrorystami giną też niewinni. Jest to anarchia na wysokim szczeblu. Jest ona bardzo niebezpieczna - ostrzegł Papież. Zachęcił też by pamiętać o innych dramatach, takich jak niewolnictwo i handel ludźmi, w tym dziećmi. Niewolnicza praca jest wpisana w dzisiejszą tkankę społeczną, i to od dawna. Nie zamykajmy na to oczu - powiedział Papież w czasie konferencji prasowej w samolocie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Sebastiano Santi 21:09:17 | 2014-11-27
Jesteście beznadziejni i widać że macie pojęcie ale np nie o Ewangeli Pana Naszego Jezusa Chrystusa Ani o tym co możemy wyciągnąć i rozważyć z treści ale to nie ważne nie pojmiecie Pax Fratres. Laudetur Iesus Christus

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Respondent 09:48:26 | 2014-11-27
Ośle drogi! Żadna Ewangelia nie rozpoczyna się od opisu pracy Boga. Masz chyba na myśli Księgę Rodzaju. Odsyłam do ponownej lektóry tak Ewangelii, jak i Pentateuchu. :)

Oceń 1 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 18:10:57 | 2014-11-26
W żadnej Ewangelii nie ma ani słowa, jakoby praca namaszczała człowieka godnością. Byłoby dobrze, gdyby Franciszek przeczytał kilka razy wszystkie Ewangelie i oszczędził sobie i nam mówienia bzdur.

Oceń 3 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook