Papież: Rodzina jest istotna dla przekazu wiary

(fot. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI )

O potrzebie przekazywania chrześcijańskiej tradycji w nowych warunkach społecznych i kulturowych przypomniał Papież spotykając się z biskupami z Zambii. Odbywają oni w tych dniach wizytę ad limina Apostolorum, a dziś spotkał się z nimi Franciszek.


Ojciec Święty przypomniał skuteczność wieloletniej pracy misjonarzy na terenie Zambii. Dzięki temu Kościół w tym kraju może cieszyć się coraz liczniejszymi powołaniami oraz przyczyniać dobra społeczeństwu tego afrykańskiego kraju za pośrednictwem instytucji edukacyjnych i zdrowotnych. Nie brakuje jednak nowych wyzwań, wśród których Papież zwrócił uwagę zwłaszcza na kwestię trwałości rodziny. Osłabienie tych podstawowych relacji ludzkich wystawia na szwank również przekaz wiary. Dlatego zambijski Kościół powinien zwrócić szczególną uwagę w programach duszpasterskich na rodzinę i młodzież.

 

Franciszek przypomniał też o potrzebie troski o ubogich, w tym ofiary AIDS, oraz ustrzeżenia się przed pokusą materializmu. Podkreślił ponadto wagę współpracy Kościoła z ludźmi polityki, zwłaszcza w delikatnym momencie, w jakim znalazła się Zambia po niedawnej śmierci prezydenta Michaela Saty.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?