Papież apeluje o szczerość opinii i słuchanie

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

O szczere zabieranie głosu, nie lękanie się co pomyśli papież, mówienie wszystkiego, co nakazuje sumienie i słuchanie siebie nawzajem z pokorą zaapelował papież Franciszek podczas pierwszej kongregacji generalnej III Zgromadzenia Nadzwyczajnego Synodu Biskupów.

 

Obrady rozpoczęła modlitwa brewiarzowej "Hora tertia". W rozważaniu kard. Lluís Martínez Sistach z Barcelony podkreślił wymiar ewangelizacyjny obecnego Synodu, dodając, że słudzy Ewangelii mają ją przepowiadać z radością Chrystusa. Następnie przewodniczący delegowany, kard. André Vingt-Trois podziękował Ojcu Świętemu za wypracowanie nowej metody pracy Synodu. Podkreślił znaczenie jakie dla duszpasterstwa rodzin ma nauczanie św. Jana Pawła II a także codzienne świadectwo życia rodzin. Podkreślił, że pracami zgromadzenia kieruje Duch Święty.

 

Zabierając z kolei głos Ojciec Święty podziękował wszystkim, którzy przez długie miesiące przygotowywali obecny Synod, w tym kard. Lorenzo Balidisseriemu, bp. Fabio Fabene i pracownikom Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów. Dodał, że mianując moderatorów obecnego zgromadzenia wsłuchiwał się w opinię Rady Posynodalnej. Franciszek zaapelował o szczere zabieranie głosu, nie lękanie się co pomyśli papież, mówienie wszystkiego, co nakazuje sumienie i słuchanie siebie nawzajem z pokorą. Dodał, że prace tego gremium sprzyjać będą synodalności i kolegialności w Kościele.

 

W pierwszej kongregacji generalnej bierze udział 181 ojców synodalnych.

 

 

 

Więcej»

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~parafianin 50+ 08:57:37 | 2014-10-07
w mojej parafii temat ankiety ktora byla przygotowaniem do synodu nie istnial,pytalem ksiedza podczas koledy o ankiete powiedzial ze o niej nie slyszal i zapyta proboszcza-ktory milczy jak grob na ten temat do dzis. Mysle ze podobnie bedzie z synodem w Polsce-bedzie uczony list biskupow a w parafiach jak zawsze nieustajacy temat kanonizacja JP2. A wlasnie JP2 jest patronem rodzin i tym trzeba sie zajac,remont dachow wazny ale nie najwazniejszy. Mlodziezy brak w kosciele zadnego duszpasterstwa ani miejsca gdzie mogli by wypic herbate i pobyc ze soba!!!??? parafia Nowy Staw d. elblaska.

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Jan 12:38:28 | 2014-10-06
Całość na żywo była transmitowana w TV Trwam i Radio Maryja i nadal jest do zobaczenia na ich portalach

Oceń 5 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?