Franciszek podaje receptę na dobrą rodzinę

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Aby rodzina mogła dobrze się rozwijać, winna karmić się Słowem Bożym - powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 5 października na Placu św. Piotra w Watykanie.

 

Podziękował członkom zgromadzenia paulistów, którzy z okazji setnej rocznicy założenia go przez bł. Jakuba Alberionego rozdawali na Placu Pismo Święte. A nawiązując do rozpoczętego również dzisiaj nadzwyczajnego Synodu Biskupów nt. rodziny, papież zaapelował: Biblia w każdej rodzinie, aby codziennie po nią sięgać i czytać. Po wygłoszeniu nauki i odmówieniu modlitwy maryjnej udzielił wszystkim błogosławieństwa apostolskiego, a następnie pozdrowił niepełnosprawnych i wszystkich, którzy starają się im pomóc.

 

Przeczytaj cały tekst rozważania


Ojciec Święty rozpoczął swe rozważania od przypomnienia o otwarciu nadzwyczajnego zgromadzenia Synodu Biskupów nt. rodziny i dodał, że jego uczestnicy będą w ciągu dwóch tygodni trwania tego wydarzenia słuchać i rozmawiać, a ich owoce będą możliwe dzięki modlitwie.

 

Nawiązał następnie do czytanych podczas Mszy św. dzisiaj fragmentów Księgi Izajasza i Ewangelii wg św. Mateusza, mówiących o Winnicy Pańskiej, symbolizującej lud wybrany przez Pana. I tak jak winnica, lud ów także wymaga stałej troski oraz miłości cierpliwej i wiernej, by nie upadł i nie zawiódł gospodarza winnicy, czyli samego Boga. Dotyczy to również duszpasterzy, dla których troska o rodzinę jest sposobem pracy w Winnicy Pańskiej, aby wydała ona owoce Królestwa Bożego.

 

Aby jednak rodzina mogła się dobrze rozwijać, winna się karmić Słowem Bożym - podkreślił papież. Podziękował paulistom za ich inicjatywę rozdawania na Placu św. Piotra Biblii rodzinom i zachęcił wszystkich, aby codziennie czytali Pismo Święte - pojedynczo we wspólnocie.

 

Na zakończenie Franciszek zachęcił wszystkich do wspierania prac synodalnych modlitwą, przywołując macierzyńskie wstawiennictwo Matki Bożej i oznajmił o duchowej łączności z sanktuarium maryjnym w Pompejach, gdzie trwa obecnie modlitwa różańcowa.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (11)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~piw 12:10:34 | 2014-10-06
Mamo, co dziś na obiad? Dzisiaj List do Kolosan. Jutro Dzieje Apostolskie a w środe to chyba Apokalipsa.

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Gajowy Marucha z Chicago 07:20:53 | 2014-10-06
Trochę nie na temat. Dlaczego jezuici robią tajemnicę z tego, że w Chicago będzie niebawem nowy przełożony (superior) o. Jerzego Sermaka SI zastąpi o. Tomasz Oleniacz SI, dotychczasowy proboszcz parafii M B Kochawińskiej z Gliwic.

Oceń 1 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Marek 18:53:30 | 2014-10-05
Aby rodzina miała się rozwijać musi mieć przede wszystkim pieniądze i to one są gwarancją szczęścia

Oceń 3 18 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Jan 17:19:28 | 2014-10-05
Całość na zywo w TV Trwam i Radio Maryja. I nadal do zobaczenia na ich portalach

Oceń 7 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~789 15:40:29 | 2014-10-05
No i trzeba pamiętać, szczególnie to piszę do narzeczonych, że miłość zaczyna się/ liczy się na trzy.
Ważne zatem jest nie tylko jaki jest mój wybranek dla mnie. Bo może mnie kochać widząc siebie we mnie. Bardzo ważne jest, jaki jest mój wybranek dla innych ludzi (rodziców, rodzeństwa, znajomych, zwykłych ludzi0. Bo jego postawa wobec takich ludzi dobrze pokazuje jak będzie kochać mnie w przyszłości. 

Oceń 28 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?