Papież i zachęta do walki z mocami zła

Niech Pan obdarza was męstwem w walce z mocami zła i otworzy oczy tych, którzy są zaślepieni złem, aby szybko ujrzeli światło prawdy i odczuli żal z powodu popełnionych okrucieństw - powiedział Ojciec Święty pozdrawiając podczas dzisiejszej audiencji chrześcijan z krajów arabskich, zwłaszcza z Syrii i Bliskiego Wschodu.


Franciszek podkreślił, że Kościół idąc za przykładem swego Mistrza uczy miłosierdzia i miłością odpowiada na nienawiść, a przemoc zwycięża przebaczeniem, na broń odpowiada modlitwą. "Niech Pan wynagrodzi waszą wierność, niech obdarza was męstwem w walce z mocami zła i otworzy oczy tych, którzy są zaślepieni złem, aby szybko ujrzeli światło prawdy i odczuli żal z powodu popełnionych okrucieństw. Niech Pan was błogosławi i zawsze strzeże" - powiedział papież.

 

Zobacz najlepsze zdjęcia z dzisiejszej audiencji ogólnej >>

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

XsaweryRicci 14:47:08 | 2014-09-10
Na razie skutek takiej postawy jest taki, że chrześcijanie są rugowani z Półwyspu Arabskiego, tak samo jak i z innych krajów arabskich albo z Indii. Aby to zmienić trzeba być silniejszym od szatana a nawet od całego piekła. Wtedy dopiero karabinowa kula nie będzie argumentem za czyjąś wiarą i przemoc nie będzie rozstrzygać religijnych sporów. W przeciwnym razie takie apele pozostaną nieskuteczne i będą bezużyteczne, chyba, że Ojciec Święty będzie zachęcał wszystkich katolików do modlitwy Różańcowej i postu w intencji pokoju i poszanowania wiary. Na razie to są takie ogólne wezwania, które niczego nie wyjaśniają. Trzeba wzorować się na Austriakach lub Filipińczykach, którzy Różańcem pozbyli się wrogów. Cóż papież nie zachęca nawet do tego. Za mało jest Maryi w tym pontyfikacie i to się odbije na Kościele negatywnie. Mało jest również Chrystusa, Boga Ojca i Ducha Świętego. Ale cóż, Bóg ma w opiece Kościół więc niech się o Niego martwi. Cóż może uczynić zwykły wierny poza modlitwą?

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theONA 14:34:06 | 2014-09-10
"zwłaszcza z Syrii i Bliskiego Wschodu".

?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook