"Świadectwo to najważniejszy rodzaj misyjności"

Radio Watykańskie

Późnym popołudniem 20 sierpnia Ojciec Święty spotkał się z grupą członków Dzieła Nazaretu, międzynarodowego stowarzyszenia wiernych powstałego przed 25 laty we Włoszech i Meksyku. Działa ono na terenie Europy, Azji oraz Ameryki Południowej i Środkowej jako kościelna organizacja o charakterze formacyjno-duchowym i kulturalnym, a także charytatywnym i misyjnym.

 

Przybyłym do Domu św. Marty towarzyszył przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kard. Jean Louis Tauran.

 

W przemówieniu skierowanym do członków Dzieła Nazaretu Franciszek podkreślił po pierwsze rolę osobistego odkrycia Jezusa jako drogi prowadzącej do Boga. Pozwala to również poznać prawdę o nas samych jako o dzieciach jednego Ojca.

 

"Drugi aspekt wynika z pierwszego i jest nim radość: gdy ktoś odkryje Jezusa jako drogę, radość wkracza w jego życie. Wkracza na zawsze, a jest to radość zakorzeniona w nas i nikt nie może nam jej odebrać, jak zapowiedział Pan. A ta radość bycia uczniami Jezusa staje się świadectwem, to znaczy apostolatem, misyjnością.

 

Czynicie to metodą dyskretnej obecności, pokornej i prostej, w stylu nazaretańskim, w środowiskach, w których żyjecie i pracujecie, szczególnie w kręgach akademickich. Popieram was w tym i dziękuję wam za dobro już przez was dokonane dzięki Bożej łasce. Droga, radość, świadectwo, które staje się ciągle misyjnością, bo misyjność to nie gadanie o Jezusie. To nieco zubożona koncepcja misyjności. Papież Benedykt XVI mówił nam, że Kościół rośnie przez przyciąganie, to znaczy przez świadectwo i to jest ważniejszy rodzaj misyjności: iść i świadczyć o Jezusie" - powiedział Papież.

 

 

 

Więcej»

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook