Papieski chrzest ojca jednej z ofiar katastrofy

(fot. EPA/Song Kyung-Seok)

W sobotę 16 sierpnia papież Franciszek ochrzci rano w nuncjaturze w Seulu ojca jednego z uczniów, który utonął w wyniku katastrofy statku-promu "Sewol" 16 kwietnia br. Poinformował o tym latynoamerykańską katolicką agencję prasową ACI Prensa dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi SI.

 

Według ks. Lombardiego, "jest to dorosły mężczyzna, który sam poprosił o chrzest i jutro rano zostanie w nuncjaturze ochrzczony przez papieża". Jezuita wyjaśnił, że człowiek ów spotkał się z Ojcem Świętym w Daejeon po przebyciu "długiej pielgrzymki, podczas której niósł krzyż i modlił się za swego syna, który zginął na promie". "Nie był dotychczas chrześcijaninem i dlatego poprosił o chrzest, ale jest oczywiste, że przygotował się do tego modlitewnie, a o pielgrzymce, którą odbył, możemy powiedzieć, że była to jego wędrówka duchowa" - dodał ks. Lombardi.

 

ACI Prensa ujawniła również dane katechumena, powołując się na koreańskiego kapłana ks. Lucasa Kima, który jest duchowym opiekunem rodzin ofiar katastrofy. Jest nim 62-letni Lee Ho-jin.

 

Ks. Lombardi przypomniał, że przed Mszą św. na stadionie w Daejeon papież spotkał się z dziesięcioma krewnymi ofiar tragedii sprzed czterech miesięcy (utonęło wtedy lub zostało uznanych za zaginione ponad 280 osób, w większości uczniów szkół średnich z Inczhonu, skąd wypłynął statek). Ojciec Święty podszedł do każdej osoby i osobiście ją pobłogosławił, "objął za głowę i mówił im o swym współczuciu" - dodał dyrektor Biura Prasowego.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook