Papież rozpoczął pielgrzymkę do Korei

(fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO)

W środę 13 sierpnia, o godzinie 16.07 Franciszek odleciał z rzymskiego lotniska Fiumicino, rozpoczynając w ten sposób swą trzecią podróż zagraniczną - do Korei Południowej. Lot na pokładzie samolotu Włoskich Linii Lotniczych Alitalia nr A330-AZ4000 potrwa 11,5 godzin, a maszyna pokona odległość 8970 km. W Seulu papież jest spodziewany jutro o godz. 10.30 czasu miejscowego, czyli o 3.30 czasu środkowoeuropejskiego.

 

Ojciec Święty będzie przelatywał nad 10 krajami. Są to kolejno: Włochy, Chorwacja, Słowenia, Austria, Słowacja, Polska, Białoruś, Rosja, Mongolia, China i na końcu Korea Południowa. Zgodnie z przyjętymi zwyczajami i praktyką dyplomatyczną papież, wchodząc w przestrzeń powietrzną danego kraju, przesyła na ręce miejscowego przywódcy (zwykle prezydenta) życzenia i pozdrowienia dla tego państwa i narodu. Nad Polską samolot z papieżem Franciszkiem na pokładzie będzie przelatywał ok. godz. 18.

 

Po raz pierwszy samolot z Biskupem Rzymu będzie przelatywał nad Chinami, co da Ojcu Świętemu niezwykłą okazję przesłania pozdrowień przywódcom tego kraju.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 23:17:35 | 2014-08-13
"Bon viaggio" - czy to znaczy "szczęśliwej podróży" po polsku?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook