Papież osobiście wyjaśnia cel swojej pielgrzymki

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Telewizja południowokoreańska wyemitowała przesłanie Ojca Świętego, w którym Franciszek zapowiada swoje przybycie i wyjaśnia znaczenie rozpoczynającej się w czwartek 14 sierpnia jego wizyty w tym kraju.


Ojciec Święty przypomniał, że koreańscy katolicy są spadkobiercami pokoleń męczenników, którzy oddali swe życie za wiarę chrześcijańską. Podziękował już teraz za życzliwe i gościnne przyjęcie i zachęcił do modlitwy, aby jego wizyta apostolska przyniosła dobre owoce dla Kościoła i społeczeństwa koreańskiego. Przypomniał, że przybędzie w związku z Szóstym Dniem Młodzieży Azji, ale także, aby 16 sierpnia beatyfikować w Seulu męczenników - Pawła Yun Ji-chung i 123 towarzyszy.

 

Mówiąc o młodzieży papież zaznaczył, że niesie ona nadzieję i energię na przyszłość, lecz jest także ofiarą kryzysu moralnego i duchowego naszych czasów. "Dlatego pragnę im wszystkim głosić jedyne imię, w którym mogą być zbawieni: Pana Jezusa" - stwierdził Franciszek.

 

Papież przypomniał, że wiara chrześcijańska jest głęboko zakorzeniona w społeczeństwie koreańskim i przyniosła obfite owoce. Stróżami tego dziedzictwa są osoby starsze, a bez nich młodzi byliby pozbawieni pamięci. "Spotkanie między osobami starszymi a młodymi jest gwarancją tej drogi ludu. Kościół natomiast jest wielką rodziną, w której wszyscy jesteśmy braćmi w Chrystusie. W Jego imieniu do was przybywam, ciesząc się z możliwości dzielenia się z wami Ewangelią miłości i nadziei" - powiedział Koreańczykom w przesłaniu telewizyjnym Ojciec Święty.

 

 

Więcej»

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook