Papież rozpoczął wizytę w Casercie

(fot. EPA/CIRO FUSCO)

W sobotę 26 lipca w godzinach popołudniowych Franciszek rozpoczął kilkugodzinną wizytę w mieście Caserta w południowowłoskim regionie Kampania. Ojciec Święty odleciał o godz. 15 śmigłowcem z lądowiska watykańskiego i po ok. półgodzinnym locie wylądował na terenie bazy włoskiego lotnictwa wojskowego w Reggia di Caserta.

 

Na miejscu powitali go: biskup Caserty - Giovanni D’Alise, szefowie miasta - Carmela Pagano i Pio Del Gaudio, przewodniczący prowincji Caserty Domenico Zinzi i komendant lotniczej szkoły podoficerskiej płk Veniero Santoro. Papież odjechał następnie samochodem do Klubu Oficerów Lotnictwa Wojskowego w Reggia di Caserta, gdzie o godz. 16 rozpoczęło się jego spotkanie przy drzwiach zamkniętych z duchowieństwem diecezji Caserty.

Miasto od kilku dni przygotowywało się na przyjazd Ojca Świętego. W dniu wizyty głównym powodem do niepokoju było zachmurzone niebo i obawa przed ulewnym deszczem. Wierni zaczęli przybywać od rana różnymi środkami: pociągami, autokarami, samochodami prywatnymi. Większość uczestników spotkania z papieżem stanowią mieszkańcy miasta i najbliższych okolic, ale nie brak też przybyszów z innych prowincji tworzących region Kampanii.

Biskup D’Alise zapewnił w rozmowie z włoską agencją religijną SIR, że miejscowa wspólnota kościelna przygotowała się na to wydarzenie "z ogromnym entuzjazmem", a on sam wiąże z nim "wielkie oczekiwania". Nawiązując do faktu, że dopiero od dwóch miesięcy jest pasterzem tej diecezji, przyznał, że miał dotychczas niewiele spotkań z miejscowymi księżmi, ale - jak podkreślił - "pięknie jest rozpoczynać swą posługę biskupią w obecności papieża". "Liczę bardzo na tę rozmowę, gdyż z pewnością pogłębi ona naszą więź" - dodał hierarcha.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook