Papież zadzwonił do patriarchy syryjskiego

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

W niedzielne popołudnie 20 lipca papież Franciszek zadzwonił do katolickiego patriarchy Antiochii obrządku syryjskiego Ignacego Józef III Younana, aby zapewnić go, że uważnie i z troską śledzi dramat chrześcijan wypędzonych i zagrożonych w irackim mieście Mosul". Według informacji podanej przez patriarchat, rozmowa trwała dziewięć minut.

 

W obliczu - jak to określił - "czystki religijnej w prowincji Niniwa", Ignacy Józef III poprosił papieża o "zwiększenie wysiłków wraz z możnymi tego świata". Dodał, że w tej sytuacji "milczenie tzw. cywilizowanego świata jest hańbą".

 

Na zakończenie rozmowy Franciszek udzielił apostolskiego błogosławieństwa wszystkim chrześcijanom Wschodu, zapewniając, że zawsze będą obecni w jego modlitwach o pokój i bezpieczeństwo.

 

Kilka dni wcześniej patriarcha poinformował, że ekstremiści z Państwa Islamskiego, którzy zajęli Mosul, podpalili pałac syryjsko-katolickiego arcybiskupa tego miasta.

 

Ignacy Józef III nosi tytuł patriarchy Antiochii (Turcja), lecz faktycznie siedziba patriarchatu znajduje się w pobliskim Bejrucie (Liban).

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~gość 19:42:43 | 2014-07-22
Najlepiej byłoby zaprosić przywódców tego kalifatu, którzy wypędzili chrześcijan z Mosulu, na modlitwę międzyreligijną do Watykanu. Niech oni proszą Allaha o śmierć dla niewiernych. Tak zrobił imam w Watykanie w czasie niedawnego spotkania u grobu Św. Piotra.
Im więcej takich spotkań, im więcej czołobitności wobec muzułamnów, tym gorszy los chrześcijan na Bliskim Wschodzie (i nie tylko).

Oceń 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?