Zapowiedź konsystorza ws. kanonizacyjnych

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Decyzje w sprawie najbliższych kanonizacji Papież podejmie razem z kardynałami zebranymi w Watykanie na zwyczajnym konsystorzu publicznym za niecałe dwa tygodnie, w czwartek 12 czerwca. Dotyczy on zaliczenia w poczet świętych sześciorga błogosławionych, w tym czterech Włochów i dwojga Hindusów. Trzech z nich beatyfikował św. Jan Paweł II. Ustalony zostanie termin ich kanonizacji.


Wspomniani Włosi to: XIX-wieczny biskup Vicenzy Jan Antoni Farina, założyciel zgromadzenia Sióstr Nauczycielek św. Doroty; żyjący również w XIX wieku o. Ludwik z Casorii z Zakonu Braci Mniejszych, założyciel jednego ze zgromadzeń żeńskich mających za patronkę św. Elżbietę; Mikołaj z Longobardi, oblat zakonu minimitów, zmarły na początku XVIII wieku i beatyfikowany jeszcze pod koniec tego samego stulecia przez Piusa VI oraz XIII-wieczny tercjarz franciszkański Amato Ronconi, którego kult jako błogosławionego zatwierdził również Pius VI.

 

Natomiast przyszli indyjscy święci to: Cyriak Eliasz Chavara, XIX-wieczny kapłan obrządku syromalabarskiego, założyciel zgromadzenia Karmelitów Maryi Niepokalanej i należąca do tego samego obrządku, zmarła w połowie XX wieku s. Eufrazja od Najświętszego Serca Jezusa Eluvathingal z lokalnego zgromadzenia Matki Karmelu. Została ona beatyfikowana 8 lat temu, już za pontyfikatu Benedykta XVI.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook