Papież przyjął zaproszenie do Ameryki Łacińskiej

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek przyjął zaproszenie do odwiedzenia Ameryki Łacińskiej. Poprosiło go o to Prezydium Latynoamerykańskiej Rady Biskupiej (CELAM).


Po spotkaniu z Ojcem Świętym w Watykanie 27 maja przewodniczący CELAM abp Carlos Aguiar Retes ujawnił, że Franciszek nie wyklucza odwiedzin w Ameryce Łacińskiej w przyszłym roku. We wrześniu 2015 r. spodziewany jest udział papieża w Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych.

 

Abp Aguiar dodał, że już przed rokiem Ojciec Święty był w Brazylii na obchodach Światowego Dnia Młodzieży. Podczas spotkania z władzami CELAM w Rio de Janeiro mowa była o stosowności papieskiej podróży do Ameryki Łacińskiej, do kilku głównych krajów tego kontynentu. Wówczas Franciszek powiedział, że "pragnie pojechać na pięć kontynentów, by wyrazić, że jest papieżem dla całego Kościoła we wszystkich jego zakątkach".

 

W rozmowie z agencją ACI Prensa, arcybiskup meksykańskiej Tlalnepantli wyjaśnił, że papież zapowiedział już swe podróże na różne kontynenty i to "otwiera nam drogę", by papież mógł przybyć do Ameryki Łacińskiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook