Papież rozdaje najlepsze prezenty

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Do wsłuchiwania się w Słowo Boże i noszenie zawsze przy sobie choćby niewielkiego egzemplarza Ewangelii zachęcił Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na Twitterze

 

Papieski tweet ma po polsku następującą treść:

 

"W Ewangelii możemy każdego dnia słuchać Jezusa, który do nas mówi: nośmy zawsze ze sobą maleńki egzemplarz Ewangelii!".

 

Jutro zgromadzeni na placu św. Piotra uczestnicy modlitwy "Anioł Pański" otrzymają w prezencie od papieża kieszonkowe wydanie Ewangelii.

 

Specjalnie wydany przez drukarnię watykańską tomik zawiera cztery Ewangelie i Dzieje Apostolskie. Otwiera go cytat z adhortacji apostolskiej "Evangelii gaudium" Franciszka: "Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem".

 

Na wewnętrznych stronach okładki znajdują się wskazówki jak odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a także tekst modlitwy bł. Jana Henryka Newmana "Drogi Jezu...", której odmawianie zalecała swoim współsiostrom bł. Matka Teresa z Kalkuty.

 

Inicjatywa została przygotowana przez Urząd Dobroczynności Apostolskiej (kierowany przez jałmużnika Jego Świątobliwości, którym jest abp Konrad Krajewski), we współpracy z licznymi wolontariuszami: 150 skautami, klerykami Seminarium Rzymskiego, siostrami Matki Teresy i innymi zakonnicami oraz osobami indywidualnymi.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~xxx 15:05:23 | 2014-04-05
Świetny pomysł Papieża Franciszka.

Oceń 11 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook