Królowa Elżbieta II z wizytą u papieża

Radio Watykańskie

Po południu w saloniku przy Auli Pawła VI Ojciec Święty przyjął królową brytyjską Elżbietę II wraz z jej małżonkiem księciem Edynburga. Przybyli oni do Rzymu z kilkugodzinną wizytą. Przed audiencją papieską byli na prywatnym obiedzie u prezydenta Włoch w pałacu na Kwirynale.

 

Wizyta pary królewskiej w Watykanie trwała zaledwie pół godziny. Po 20-minutowej rozmowie prywatnej Elżbieta II przekazała Franciszkowi w darze koszyk ze specjałami, pochodzącymi z królewskich posiadłości, takimi jak konfitury, miód czy cydr.

 

Papież podarował faksymile ważnego dokumentu przechowywanego w Watykanie, a dotyczącego kultu św. Edwarda wyznawcy. W spotkaniu z królową uczestniczyli również sekretarz stanu kard. Pietro Parolin, sekretarz ds. relacji z państwami abp Dominique Mamberti oraz był arcybiskup Westiminsteru kard. Cormac Murphy-O’Connor.

 

Było to pierwsze spotkanie angielskiej monarchini z Papieżem Franciszkiem. Przybyła ona do Watykanu już po raz czwarty od czasu wstąpienia na tron przed ponad 60 laty. W czasie poprzednich wizyt spotkała się tu kolejno z Janem XXIII i dwukrotnie z Janem Pawłem II. Z Benedyktem XVI widziała się podczas jego wizyty w Wielkiej Brytanii. Królowa Anglii jest formalnie głową Kościoła anglikańskiego w tym kraju.

 

 

 

 

 

Więcej»

 

 

   

     

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook