Papież: podążanie za Bogiem to nie turystyka

(fot. EPA/ANGELO CARCONI)

Podczas wizyty w parafii w miejscowości Guidonia koło Rzymu w niedzielę papież Franciszek mówił, że wezwanie, by podążać za Bogiem, nie jest zachętą do "turystyki". Improwizowane papieskie kazanie chwilami wręcz rozbawiło wiernych.

 
W czasie spotkania ze wspólnotą neokatechumenalną w parafii podczas kilkugodzinnej wizyty papież podkreślił, że życie duchowe to podążanie po drodze. Ale - dodał - "nie można zamiast iść uprawiać turystyki".
 
"Uwaga, są ci, którzy zamiast podążać, błąkają się. To charakteryzuje tych, którzy nie znają kierunku drogi"- zauważył Franciszek.
 
Następnie w czasie mszy w kazaniu papież zachęcał do słuchania Słowa Bożego.
 
"Słuchamy radia, telewizji, paplaniny innych, słuchamy wielu rzeczy. Ale czy znajdujemy codziennie trochę czasu, by posłuchać słowa Jezusa?" - pytał. Prosił wiernych, by zawsze mieli ze sobą Ewangelię i czytali, gdy tylko mogą, na przykład w autobusie.
 
"Oczywiście w autobusie musimy utrzymać równowagę, a także bronić swoich kieszeni. Ale jeśli siedzisz, możesz przeczytać parę słów" - powiedział Franciszek, wywołując salwy śmiechu w kościele, gdy naśladował ruchy osoby, która stoi w środku lokomocji.
 
Papież zwrócił uwagę wiernych na to, że każdego dnia widzi się wiele rzeczy, które są “przeciwko Jezusowi" i są "światowe". "Szkodzą one światłości duszy, a my popadamy w wewnętrzne mroki" - dodał.
 
Franciszek w trakcie wizyty w kolejnej parafii diecezji rzymskiej spotkał się też z chorymi, dziećmi, młodzieżą i ze sportowcami.
 
 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Iza 23:21:18 | 2014-03-16
http://www.radiovaticana.va/pla<x>yer/index_fb.asp?language=it&tic=VA_TP3ZW993
Jeśli ktoś chciałby skonfrontować relację PAP (Polska Agencja Prasowa) z rzeczywistością.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook