Jest hasło pielgrzymki papieża do Ziemi Świętej

(fot. Wikimedia Commons)

Ustalono już hasło i logo majowej pielgrzymki Franciszka do Ziemi Świętej. Hasłem są słowa Chrystusa wypowiedziane w Wieczerniku: "Aby byli jedno" (J 17, 11.22).

 

Wpisane jest ono po łacinie i po grecku w logo, które przedstawia łódź z żaglem na falach, symbolizującą Kościół, a w niej apostołów Piotra i Andrzeja w braterskim uścisku.

 

Plany papieskiej podróży były jednym z tematów spotkania łacińskiego patriarchy Jerozolimy abp. Fouada Twala z izraelskim ministrem turystyki Uzim Landauem. Hierarcha podziękował mu za bardzo dobrą współpracę między Kościołem katolickim a resortem. Podkreślił przy tym uniwersalny charakter Ziemi Świętej, która jest ważna dla wszystkich wierzących. Właściwe przyjęcie pielgrzymów leży w interesie wszystkich. Patriarcha wyraził wdzięczność władzom izraelskim za pomoc w przygotowaniu Międzynarodowego Dnia Wiary, jaki odbył się w Nazarecie w ubiegłym roku.

Ze swej strony minister Landau podziękował przedstawicielom Kościoła za zaangażowanie w prace komisji ds. pielgrzymów, wyraził pragnienie kontynuowania wspólnej misji przyjmowania pątników i obiecał ułatwić chrześcijanom bezpieczny dostęp do sanktuariów w Betlejem.

W czasie spotkania omawiano także sprawy zbliżającej się wizyty papieża Franciszka, która - według międzynarodowych mediów - może być odwołana ze względu na trwający w Izraelu strajk pracowników służb dyplomatycznych. W odpowiedzi minister stwierdził, że "wolność słowa i wypowiedzi czasem może być nadużywana" i zaznaczył, że - jego zdaniem - strajk powinien się szybko zakończyć.

W czasie ostatniego spotkania Konferencji Katolickich Ordynariuszy Ziemi Świętej omawiano stan przygotowań do pielgrzymki. Franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej przygotowała wystawę upamiętniającą historyczną wizytę Pawła VI i jego spotkanie z Patriarchą Ekumenicznym Konstantynopola Atenagorasem na początku stycznia 1964. Wystawę tę można oglądać w jerozolimskim klasztorze Najświętszego Zbawiciela i w tamtejszym Chrześcijańskim Centrum Informacyjnym.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook