Papież na Wielki Post: "Wyrzeknij się szatana!"

Radio Watykańskie
(fot. CTV)

Wielki Post jest dla nas wszystkich dobrą okazją, aby odbyć drogę nawrócenia - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.

 

- Odnówmy nasze przyrzeczenia chrzcielne: wyrzeknijmy się Szatana i wszelkich jego spraw i pokus - bo jest on kusicielem - aby podążać Bożymi drogami Boga, "abyśmy w radości Ducha Świętego dotarli do świąt paschalnych" - wezwał papież.

 

Wskazał, że także my dobrze znamy pokusy, którym podlegał Jezus na pustyni: "dobrobyt ekonomiczny, wskazany przez możliwość przemienienia kamieni w chleb; styl spektakularny i wypełniony cudami, wraz z ideą rzucenia się z najwyższego punktu Świątyni jerozolimskiej, aby ocalili go aniołowie; i wreszcie pójście na skróty władzy i panowania, w zamian za akt uwielbienia Szatana".

 

Przeczytaj cały tekst papieskiego wystąpienia

- Jezus zdecydowanie odrzuca wszystkie te pokusy i podkreśla zdecydowaną wolę, aby podążać drogą wytyczoną przez Ojca, bez jakiegokolwiek kompromisu z grzechem oraz logiką świata - zauważył papież.

Wskazał, że mentalność tego świata "redukuje człowieka do poziomu podstawowych potrzeb, sprawiając, że traci on głód tego, co jest prawdziwe, dobre i piękne, głód Boga i Jego miłości". Przypomniał, że "musimy uwolnić się od bożków, od rzeczy próżnych i budować nasze życie na tym co najważniejsze".

 

 

 

 


Przestrzegł też, by nie wchodzić dialog z Szatanem jak Ewa w raju, lecz tak jak Jezus przeciwstawić mu moc słowa Bożego.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Jan Maria 10:22:56 | 2014-03-10
Bez wyrzeknięcia się Szatana, nie wejdziemy do Królestwa Bożego.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?