Franciszek przed grobem Jana Pawła II

Radio Watykańskie

Dziś wieczorem, po zamknięciu Bazyliki św. Piotra dla wiernych, Papież Franciszek przyszedł do świątyni i modlił się przed grobem bł. Jana Pawła II. Modlitwa miała charakter prywatny.

 

Przed ośmiu laty, kiedy umarł Jan Paweł II kard. Bergoglio nazwał go konsekwentnym świadkiem Boga, zjednoczonym ze swym ludem. Takiej postawy nie można nabyć, nie można się jej nauczyć. Tę postawę pielęgnuje się w sercu dzięki adoracji, a Jan Paweł II przeznaczał na adoracje wiele godzin swego dnia - mówił ówczesny metropolita Buenos Aires.

 

Zaznaczył on również, że w epoce, kiedy bardziej potrzebujemy świadków niż nauczycieli, zmarły Papież był właśnie wiernym świadkiem i był nim aż do końca.

 

6 lat później z okazji beatyfikacji Jana Pawła II kard. Bergoglio powiedział natomiast, że Papieżowi udało się obalić dyktatury ponieważ nie miał lęku. Tę odwagę zaś dawała mu kontemplacja zmartwychwstałego Pana. Dlatego również i dziś powinny na nowo zabrzmieć w naszych sercach jego słowa: "Nie lękajcie się" - mówił dzisiejszy Papież z okazji beatyfikacji Jana Pawła II.

 

Więcej »

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook