Dziś papież Franciszek w Piekiełku

(fot. EPA/ETTORE FERRARI)

W popołudniowym programie działalności Ojca Świętego przewidziano dziś wizytę Franciszka w Piekiełku. Jest to peryferyjna dzielnica Wiecznego Miasta, w której wypalano niegdyś węgiel drzewny.

 

Papieża powitają wikariusz papieski dla diecezji rzymskie kard. Agostino Vallini, biskup pomocniczy diecezji rzymskiej Paolo Schiavon oraz proboszcz parafii ks. Antonio D' Errico z kapłanami.

 

 
 

 

"Przygotowujemy się do tej wizyty przede wszystkim przez modlitwę. Modlitwa z Papieżem będzie też stanowiła jej centrum. Nasza parafia leży na obrzeżach Rzymu - mówi proboszcz ks. D’Errico. - Teren ten zamieszkiwany jest przez klasę średnią oraz ludzi zamożnych. Jednym z naszych największych problemów jest tendencja do zamykania się rodzin we własnych domach, ich izolacja i nieinteresowanie się nawet najbliższymi sąsiadami. Oczywiście i u nas nie brakuje ludzi ubogich, szczególnie wśród emerytów. Obecni są także imigranci szczególnie ze Sri Lanki i Rumunii. Nasza parafia jest też jedną z najmłodszych w Rzymie, rocznie chrzcimy ponad 130 dzieci".

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?