Papież: "Ekumenizm wypełnia wolę Chrystusa"

(fot. CTV)

Trzeba, aby nasze świadectwo skoncentrowało się na tym, co stanowi centrum naszej wiary, na głoszeniu miłości Boga, która ukazała się w Chrystusie, Jego Synu - powiedział papież przyjmując dziś delegację ekumeniczną z Finlandii. Od ponad 25 lat przybywa ona do Rzymu, by w Wiecznym Mieście oddać hołd św. Henrykowi, patronowi Finlandii.

 

Ojciec Święty zauważył, że obecnie zarówno na drodze ekumenizmu jak i w relacjach między chrześcijanami przeżywany znaczące zmiany spowodowane przede wszystkim laicyzacją społeczeństwa, w którym żyją ludzie wierzący. Zaznaczył, że właśnie z tego powodu "trzeba, aby nasze świadectwo skoncentrowało się na tym, co stanowi centrum naszej wiary, na głoszeniu miłości Boga, która ukazała się w Chrystusie, Jego Synu" Papież wskazał, że znajdujemy tu przestrzeń, by wzrastać w komunii i jedności oraz krzewić ekumenizm duchowy, rodzący się z Chrystusowego przykazania miłości.

 

"Ekumenizm jest w istocie procesem duchowym, dokonującym się w wiernym posłuszeństwie Ojcu, wypełniając wolę Chrystusa, pod kierunkiem Ducha Świętego" - stwierdził papież Franciszek. 

W skład delegacji, którą przyjął Ojciec Święty weszli zwierzchnik Fińskiego Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego abp Kari Mäkinen, katolicki biskup Helsinek, Teemu Sippo oraz prawosławny arcybiskup Karelii i całej Finlandii, Leo (Makkonen). W niedzielę, 19 stycznia, gdy obchodzone jest wspomnienia św. Henryka wezmą oni udział w nabożeństwie ekumenicznym, które odbędzie się w bazylice Santa Maria sopra Minerva, koło rzymskiego Panteonu.

 

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook