Prezydent Syrii wysłał list do Franciszka

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Prezydent Syrii Baszar el-Asad wystosował prywatny list do papieża Franciszka. Przesłanie przekazała w sobotę delegacja władz w Damaszku, która złożyła wizytę w Watykanie. Treści przesłania przywódcy syryjskiego do papieża nie ujawniono.

 

Wiadomo jedynie, o czym poinformował watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi, że w liście tym Asad przedstawił stanowisko władz kraju wobec trwającego tam konfliktu.

 

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej arcybiskup Pietro Parolin i szef watykańskiej dyplomacji arcybiskup Dominique Mamberti otrzymali przesłanie dla papieża przywiezione przez ministra stanu Josepha Suwejda i wiceministra spraw zagranicznych Syrii do spraw europejskich Hussama Edina Aalę, który był niegdyś ambasadorem tego kraju przy Watykanie.

 

W dzień Bożego Narodzenia w wygłoszonym orędziu papież Franciszek wiele miejsca poświęcił konfliktowi w Syrii. Powiedział wtedy: "W ostatnim okresie nazbyt wiele istnień przerwał konflikt w Syrii, podsycając nienawiść i zemstę".

 

- Nadal módlmy się do Pana, aby oszczędził umiłowanemu narodowi syryjskiemu nowych cierpień, a strony konfliktu by położyły kres wszelkiej przemocy i zapewniły dostęp do pomocy humanitarnej - apelował Franciszek.

 

- Cieszę się, że dziś w to nasze błaganie o pokój w Syrii włączają się także wyznawcy innych religii - dodał papież.

 

- Nigdy nie traćmy męstwa w modlitwie! Odwagi, by powiedzieć: Panie, obdarz Twoim pokojem Syrię i cały świat! - wezwał Franciszek, z którego inicjatywy we wrześniu na placu Świętego Piotra odbyły się modły o pokój w Syrii. W czuwaniu tym uczestniczyło około 100 tysięcy osób.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 22:27:58 | 2013-12-28
To jest coś niesamowitego. Jestem głęboko poruszona tą informacją i nie ma w tym, co piszę, ani cienia sarkazmu czy ironii. Jeśli Baszar Al Assad napisał do Papieża znaczy to, że ma dla niego znaczenie to, co mówi Papież/Kościół Katolicki. To wyjątkowo trudny temat, a łatwo na niego jednocześnie patrzeć, ponieważ nie jestem Syryjką i tym razem to nie na moją głowę sypie się tynk z sufitu...Życzę pokoju braciom-Syryjczykom. Po przesłaniu Patriarchy G..... (przepraaszam, że nie pamiętam, ale za to pamiętam twarz i słowa...) zrozumiałam, że trzeba zadbać również o muzułmanów. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

XsaweryRicci 20:59:23 | 2013-12-28
Jednorazowa akcja. To za mało. Jeśli modlitwa miałaby być skuteczna to takie akcje powinny się odbywać znacznie częściej albo to powinna być akcja ciągła, co tydzień post w sobotę za pokojowe rozwiązanie konfliktu w Syrii oraz za ustanie prześladowań chrześcijan w innych częściach świata.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook