Papież spotkał się z dyplomatami

Radio Watykańskie
(fot. CTV)

Boże Narodzenie jest świętem spotkania Boga i człowieka, urzeczywistniającego się w osobie Chrystusa. Również niechrześcijanie czują, że przesłanie Narodzenia Jezusa ma im coś do powiedzenia - podkreślił Papież, spotykając się z włoskimi dyplomatami.

 

Byli wśród nich urzędnicy protokołu dyplomatycznego z ministerstwa spraw zagranicznych i pracownicy włoskiej ambasady przy Stolicy Apostolskiej. Franciszek wyraził im wdzięczność za współpracę z Watykanem, zwłaszcza z Sekretariatem Stanu i Prefekturą Domu Papieskiego. Jedną z okazji do tego była inauguracja pontyfikatu.

 

"Pełniąc swą służbę, możecie promować kulturę spotkania - powiedział Papież. - Jesteście dyplomatami i cała wasza praca prowadzi do tego, by przedstawiciele krajów, organizacji międzynarodowych, instytucji mogli się spotkać w sposób jak najpożyteczniejszy. Jakżeż ważna jest ta służba! Aspekt ściśle ceremonialny, bardziej widoczny, ma na celu coś, czego nie widać, mianowicie wzrastanie pozytywnych relacji, opartych na wzajemnej znajomości, szacunku, na wspólnym poszukiwaniu dróg rozwoju i pokoju. Włochy zawsze były na świecie synonimem kultury, sztuki, cywilizacji. A wy przyczyniacie się do wykorzystania tego dla kultury spotkania, tak by to dziedzictwo było z pożytkiem dla dobra wspólnego, dla tego, co Paweł VI nazywał cywilizacją miłości".

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook