Papież przygotował modlitwę w intencji rodziny

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Ojciec Święty, z myślą o mającym się odbyć w dniach od 5-19 października 2014 r. III Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Ogólnym Synodu Biskupów o rodzinie w kontekście ewangelizacji przygotował specjalną modlitwę, którą odmówi po raz pierwszy 29 grudnia.

 

Będzie to miało miejsce podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na modlitwie "Anioł Pański" - informuje w swoim noszącym jutrzejszą datę wydaniu "L'Osservatore Romano".

 

Podczas tego modlitewnego spotkania z wiernymi w niedzielę Świętej Rodziny z papieżem łączyć się będą za pomocą transmisji telewizyjnej wierni zgromadzeni w Nazarecie i w Loreto.

 

Mszy św. w intencji Synodu przy Bazylice Zwiastowania Pańskiego w Ziemi Świętej będzie przewodniczył jego sekretarz generalny, abp Lorenzo Baldisseri, zaś w Loreto tamtejszy arcybiskup-prałat, Giovanni Tonucci. Watykański dziennik przypomina, że w tej samej intencji w barcelońskiej bazylice Sagrada Familia w najbliższą niedzielę, 22 grudnia Mszę św. odprawi przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny, abp Vincenzo Paglia.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?