Przyjęcie urodzinowe papieża Franciszka

Na koniec wszyscy razem zdmuchnęli siedemdziesiąt siedem świeczek zapalonych na ogromnym torcie, który pojawił się nagle wśród grupy rozbawionych dzieci. Papież Franciszek otrzymał dziś, w sobotę 14 grudnia - a więc kilka dni wcześniej w stosunku do daty urodzin, 17 grudnia - bodaj najpiękniejszy prezent na swoje niedalekie urodziny - relacjonuje w najnowszym wydaniu watykański dziennik "L` Osservatore Romano".


Przygotowały go dzieci, którymi przez cały rok opiekuje się przychodnia św. Marty w Watykanie. Było to dziewięć białych pakunków z karteczką opisującą ich zawartość: miłość, prostota, radość, ubóstwo, szczęście, nadzieja, wielkoduszność, słodycz, pokora. Dzieci ustawiły przed Papieżem pudełka jak cegły, jedno na drugim, tworząc prostokątny murek. Potem powoli go odwróciły i ukazał się ogromny wizerunek uśmiechniętego Papieża Franciszka z napisem «Wszystkiego najlepszego».

 

A kiedy Papież był zajęty oglądaniem tej starannie przygotowanej scenografii, jak znikąd pojawiła się prawdziwa niespodzianka: tort ciągnięty na wózku przez drobnych, lecz wytrwałych tragarzy, niewiele wyższych od samego tortu. Papież zgromadził ich wszystkich wokół siebie, również tych, którzy siedzieli u stóp schodów. I jak dziadek z wnukami, policzył - pokazując to również na palcach - do trzech, a potem zachęcił wszystkich, by razem zdmuchęli palące się świeczki.

 

Przed tym spotkaniem, które odbyło się w Auli Pawła VI, Papież odwiedził pomieszczenia, gdzie mieści się przychodnia.

 

 

 

Więcej»

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Kamil 21:44:05 | 2013-12-14
Wspaniały człowiek! ;)

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook