Papież sfinansował zakup leków dla 4 tys. dzieci

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek sfinansował zakup środków opieki medycznej dla ok. czterech tysięcy dzieci syryjskich w Libanie. - Projekt realizuje Papieska Rada "Cor Unum" wspólnie z dziecięcym szpitalem "Bambino Gesu" w Rzymie - powiedział w wywiadzie dla watykańskiego dziennika "L’Osservatore Romano" z 10 grudnia stojący na czele Papieskiej Rady kard. Robert Sarah.


"Środki przekazane przez papieża starczą na opiekę medyczną nad 3-4 tysiącami dzieci" - zapewnił kard. Sarah. Prowadzony przez Watykan szpital dziecięcy wyśle lekarzy i personel specjalistyczny, który przygotuje ruchome kliniki w Libanie. Sprawą logistyki zajmie się miejscowa Caritas. Według informacji kardynała dzieci stanowią ponad 50 procent syryjskich uchodźców w Libanie. Z danych ONZ-owskiego wysokiego komisarza ds. uchodźców UNHCR, w samym tylko Libanie przebywa obecnie ponad 700 tysięcy uchodźców syryjskich.

 

Kard. Sarah podkreślił, że od początku konfliktu syryjskiego katolickie organizacje charytatywne udzieliły pomocy humanitarnej na ogólną sumę 78 milionów dolarów. Pieniądze zostały przeznaczone na pomoc ludziom w całym kraju, a także uchodźcom syryjskim w krajach sąsiedzkich.

 

Obecnie w Syrii działają 62 instytucje katolickie - poinformował przewodniczący Papieskiej Rady “Cor Unum". Jednocześnie wyraził nadzieję, że planowana na 22 stycznia przeszłego roku w Genewie międzynarodowa konferencja w sprawie Syrii stworzy warunki dla przyszłości chrześcijan oraz innych mniejszości religijnych w tym kraju. Zaapelował też, aby została zapewniona terytorialna integralność Syrii. Przed kilkoma dniami kard. Sarah spotkał się w Libanie z uchodźcami syryjskimi i uczestniczył w synodzie Kościoła maronickiego.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Kinga 11:08:57 | 2013-12-12
Gdyby nie to że zbieramy 4 razy w roku na całym świecie kolekty dla papieża(chce ubogiego Kościoła dal ubogich:-)) Pamiętacie to jeszcze ?:-) to nic by nie dał nikomu.


Mógł przeznaczyć na samochód za 150 tys. jak nasi biskupi.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~iktteA not 10:58:30 | 2013-12-12
Mimo to...
Mimo to ...
Ludzie są nierozsądni, nielogiczni i zajęci sobą -
Kochaj ich mimo to,
Jeśli uczynisz cos dobrego,
zarzucą Ci egoizm i ukryte intencje -
Czyń dobro mimo to.
Jeśli Ci się uda,
zyskasz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów -
Staraj się mimo to.
Uczciwość i otwartość wystawią Cię na ciosy -
Bądź mimo to uczciwy i otwarty.
To, co zbudowałeś wysiłkiem wielu lat,
może przez jedną noc lec w gruzach -
Buduj mimo to.
Twoja pomoc jest naprawdę potrzebna.
Ale kiedy będziesz pomagał ludziom,
oni mogą Cię zaatakować -
Pomagaj mimo to.
Daj światu z siebie wszystko, a wybiją Ci zęby -
Mimo to dawaj światu z siebie wszystko.

Matka Teresa z Kalkuty

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~x. 17:44:19 | 2013-12-11
Środki przekazane przez Papieża:-)).... Pusty smiech... Rasowy celebryta,nigdy nie przegapi okazji żeby budowac swój wizerunek. Szkoda tylko że wymowa tekstu jest kłamliwa. Gdyby nie to że zbieramy 4 razy w roku na całym świecie kolekty dla papieża(chce ubogiego Kościoła dal ubogich:-)) Pamiętacie to jeszcze ?:-) to nic by nie dał nikomu. Łatwo się rozdaje czyjeś. W tym Bergolio jest dobry:-)

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?