Papież spotkał się z prezydentem Konga

Sytuacja w Afryce środkowej była jednym z tematów poruszonych podczas watykańskich rozmów prezydenta Republiki Konga (Brazaville), Denisa Sassou N’Guesso.

 

Został on przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka, a następnie spotkał się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, abp Pietro Parolinem.

 

Jak informuje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podczas rozmów wyrażono zadowolenie z dobrego stanu relacji wzajemnych oraz wkładu Kościoła katolickiego w życie społeczne kraju, zwłaszcza w dziedzinie edukacji i pomocy społecznej. 

Mówiono także o kwestiach będących przedmiotem zainteresowania obydwu stron i wyrażono wolę dalszego umocnienia wzajemnej współpracy. Ponadto dokonano przeglądu różnych kwestii będących przedmiotem zainteresowania Afryki środkowej, w tym dotyczących problemów humanitarnych. 

Szczególną uwagę zwrócono na pomoc dla uchodźców i osób wysiedlonych, a także bezpieczeństwa w tym regionie Czarnego Lądu, "także w nawiązaniu do narastania napięć związanych z fundamentalizmami" - czytamy w watykańskim komunikacie. 

 

Połowa z 4,1 mln mieszkańców Republiki Konga należy do Kościoła katolickiego.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Anakin 17:39:30 | 2013-12-09
"Mówiono także o kwestiach będących przedmiotem zainteresowania obydwu stron i wyrażono wolę dalszego umocnienia wzajemnej współpracy." - jakże oddany styl franciszkański. A tłumacz z dyplaomatycznego oznacza: "Dobra, chciałes się spotkac, to się spotkałeś, ale nie przedłużajmy tej żenującej sytuacji kliedy w zasadzie nie mamy o czym gadać"

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook