Niedziela Franciszka? Trzy sakramenty

Radio Watykańskie

Spowiedź, bierzmowanie i Eucharystia - te trzy sakramenty znajdują się w centrum popołudniowej wizyty Papieża w parafii św. Cyryla Aleksandryjskiego. Leży ona na peryferiach Rzymu i jest drugą parafią wizytowaną przez Franciszka.

 

- Papieska wizyta jest dla nas wielkim wydarzeniem, ale to, co chcemy pokazać Ojcu Świętemu, to codzienne życie naszej wspólnoty parafialnej - podkreśla miejscowy proboszcz ks. Marco Ridolfo.

 

"Parafia powstała przed pięćdziesięciu laty - wyjaśnił włoski duchowny w wywiadzie dla Radia Watykańskiego. - Najpierw była tu tylko mała kaplica, przy której przez pięć dekad pracowali zakonnicy. Z czasem powstała nowa struktura, w ubiegłym roku poświęcono nowy kościół, a od sierpnia br. w parafii zaczęli pracować księża diecezjalni.

 

Dzielnica, w której leżymy, boryka się z wieloma problemami; kryzys uderzył w wiele naszych rodzin. Mimo doznawanych trudności nasi parafianie są otwarci. Prawdą jest to, że jeśli ktoś sam doznał biedy, to szybciej wyciągnie dłoń do tych, którzy są w potrzebie. Nie przygotowaliśmy nic nadzwyczajnego dla Papieża. Chcemy mu pokazać naszą codzienność, to, co robimy i czym żyjemy; on przyjeżdża właśnie po to, by poznać nasze życie, naszą codzienną historię".

 

 

Więcej»

 

Papieska wizyta rozpoczęła się od spotkania z chorymi oraz dziećmi, które w minionym roku zostały ochrzczone. Papież usiądzie też do konfesjonału i wyspowiada kilka osób. Podczas Mszy pierwszej niedzieli Adwentu udzieli sakramentu bierzmowania dziewięciu parafianom.

 

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook