Franciszek: Dziękuję Bogu za Jej piękne życie

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek dziękuje Bogu za piękne i długie życie śp. Marianny Popiełuszko, oddane Bogu, Kościołowi i rodzinie. Błogosławi Jej najbliższym i uczestniczącym w pogrzebie.


Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore przekazał metropolicie białostockiemu, abp. Edwardowi Ozorowskiemu telegram kondolencyjny.

 

- Odchodzi z tego świata "ikona" matki, która, naznaczona cierpieniem, jednoczy się z Matką Bolesną i przebacza oprawcom swojego Syna - napisali z kolei w swoim telegramie kondolencyjnym Przewodniczący i Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski. Proszą w nim, by Jezus Chrystus, Zwycięzca Śmierci, przyjął zmarłą Mariannę do Swego Królestwa, by wraz ze swym Błogosławionym Synem mogła wychwalać wielkie Miłosierdzie Boże.


Kondolencje Ojca Świętego po śmierci Marianny Popiełuszko (telegram z Nuncjatury Apostolskiej)

 

Ekscelencjo,

 

Ojciec Święty Franciszek, poinformowany o śmierci Pani Marianny Popiełuszko, łączy się duchowo z tymi, którzy połączeni we wspólnej modlitwie dziękują Bogu za Jej piękne i długie życie, oddane Bogu, Kościołowi i Rodzinie.

 

Świętość ludzi rodzi się przez cierpliwe podejmowanie codziennych trudów. Śp. Marianna podjęła ten trud, wychowując dzieci i otaczając matczyną opieką swoją rodzinę. Opatrzność Boża sprawiła, że owoc Jej macierzyństwa, błogosławiony syn Jerzy, dostąpił chwały ołtarzy przez męczeństwo. Okupione ono zostało także przez cierpienie Matki, która widząc cierpliwość Boga, wzniosła się ponad ból, ufając Stwórcy, tak jak ufała mu wcześniej niosąc większe i mniejsze krzyże codzienności. To jest świętość ukryta, która przynosi błogosławione owoce.

 

Ojciec Święty poleca Zmarłą Bożej łaskawości i wstawiennictwu Jej błogosławionego Syna. Najbliższej Rodzinie, przyjaciołom i wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowej składa wyrazy współczucia i z serca błogosławi.

 

Przekazując powyższe myśli wraz z wyrazami pamięci papieża Franciszka i z dumą wspominając spotkanie ze Zmarłą Marianną sprzed roku, zapewniam o serdecznej łączności w modlitwie.

 

abp Celestino Migliore
Nuncjusz Apostolski

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Maria 14:45:54 | 2013-11-23
Wieczny odpoczynek racz dac Jej Panie, niech spoczywa w pokoju.Amen.
Byla zacną i wielką duchem kobietą, wzorem matki. Cześć Jej pamieci!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wzór prawdziwy 11:58:24 | 2013-11-23
wzór Katoliczki, nauczycielki Rodziny, Polki, polskiej Matki , Matki Kapłana, wzór prawdziwej patriotki...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~sylwiq 11:51:56 | 2013-11-23
chyle czolo,szacuneczek!!! mam nadzieje,ze ta Pani szybko znajdzie sie w Niebie!!!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook