Franciszek z okazji Roku Rodziny Wiejskiej ONZ

(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Gospodarka rolna i rozwój obszarów wiejskich znajdują w rodzinie czynnik szanujący stworzenie i wrażliwy na konkretne potrzeby" - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Papież nawiązał do ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Rodziny Wiejskiej, który rozpocznie się 22 listopada br. Papież nawiązał także do obchodzonego 21 listopada, we wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Dnia Pro Orantibus poświęconego pamięci o zakonnych wspólnotach klauzurowych.


Nawiązując do tego Dnia papież powiedział: "To stosowna okazja, aby podziękować Bogu za dar tak wielu osób, które w klasztorach i eremach poświęcają się Bogu w modlitwie i pracowitym milczeniu. Dziękujmy Bogu za to świadectwo życia klauzurowego i sprawmy, by nie zabrakło tym naszym braciom i siostrom wsparcia duchowego i materialnego, aby mogli wypełniać swoją ważną misję".

 

Mówiąc o rozpoczynającym się 22 listopada Międzynarodowym Roku Rodziny Wiejskiej Franciszek zaznaczył, że "także w pracy rodzina jest wzorem braterstwa, by żyć doświadczeniem jedności i solidarności między wszystkimi jej członkami oraz większej wrażliwości na tych, którzy najbardziej potrzebują opieki lub pomocy, w zarodku kładąc tamę wszelkim konfliktom społecznym". "Z tych powodów wyrażając zadowolenie z tej stosownej inicjatywy, życzę, by przyczyniła się ona do docenienia niezliczonych korzyści, jakie rodzina wnosi w rozwój gospodarczy, społeczny, kulturalny i moralny całej wspólnoty ludzkiej" - powiedział papież.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook