Premier Bahamów i dyrektor MOP w Watykanie

Na prywatnych audiencjach papież Franciszek przyjął dzisiaj premiera Bahamów Perry’ego Gladstone’a Christie (na zdjęciu) i dyrektora generalnego Międzynarodowej Organizacji Pracy Guy’a Rydera. (fot. EPA/Gregorio Borgia)

Na prywatnych audiencjach papież Franciszek przyjął dzisiaj premiera Bahamów Perry’ego Gladstone’a Christie i dyrektora generalnego Międzynarodowej Organizacji Pracy Guy’a Rydera.


Karaibski polityk odwiedził Watykan w drodze powrotnej ze szczytu Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, jaki odbył się w Kolombo na Cejlonie. Po spotkaniu z Ojcem Świętym rozmawiał on także z watykańskim sekretarzem stanu abp. Pietro Parolinem i z szefem dyplomacji Stolicy Apostolskiej abp. Dominique’iem Mambertim. Warto dodać, że dla abp. Parolina była to pierwsza okazja do publicznego wystąpienia w nowej funkcji.

 

Jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, rozmowy premiera Bahamów w Watykanie objęły kwestie emigracji oraz wkładu Kościoła katolickiego w życie mieszkańców tego wyspiarskiego kraju. Chodzi szczególnie o opiekę społeczną i edukację, w których to dziedzinach wyrażono wolę zacieśnienia współpracy.

 

Ponadto na prywatnej audiencji Ojciec Święty przyjął dyrektora generalnego Międzynarodowej Organizacji Pracy Guy’a Rydera. Warto dodać, że kierowana przez tego angielskiego związkowca instytucja włączyła się w tych dniach w pomoc ludności Filipin po przejściu tragicznego tajfunu Haiyan. Międzynarodowa Organizacja Pracy zamierza zrealizować tam długofalowe programy rozwoju zatrudnienia, w tym projekt " Cash-For-Work". Oblicza się, że w zasięgu kataklizmu znalazły się 3 mln Filipińczyków. Wielu z nich nie wróci już do dawnej pracy, a niemal połowa reprezentuje tzw. zawody wrażliwe, jak rybacy czy rolnicy. Stąd międzynarodowa pomoc w dziedzinie rozwoju zatrudnienia jest szczególnie potrzebna.

 

Więcej»

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook