Prezydent Kostaryki zaprasza Franciszka

Na specjalnej audiencji papież Franciszek przyjął prezydent Kostaryki Laurę Chinchillę. Odbywa ona w tych dniach podróż po Europie, w ramach której spotkała się już z prezydentem Francji François Hollande’em oraz z kierownictwem organizacji międzynarodowych mających siedzibę w Paryżu.


Laura Chinchilla podarowała Ojcu Świętemu stułę wykonaną przez indiańskie artystki ludowe z plemienia Térraba. Zaprosiła go także do odwiedzenia jej ojczyzny, wyrażając nadzieję, że dar ten mógłby posłużyć podczas takiej wizyty.

 

Prezydent Kostaryki po audiencji u papieża spotkała się z szefem watykańskiej dyplomacji, abp. Dominique’iem Mambertim. Jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, rozmowy dotyczyły współpracy Kościoła i państwa w kwestiach społecznych. Poruszono ponadto tematykę ochrony życia i środowiska naturalnego, a także perspektywy zawarcia dwustronnej umowy, która wzmocniłaby relacje Kostaryki i Stolicy Apostolskiej. W sprawach międzynarodowych wskazano na potrzebę zaangażowania na rzecz pokoju.

 

 

Więcej»

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook