Papież: nawracajcie się, aby być wiarygodnym

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Zachęcam was, byście nadal służyli człowiekowi, zwłaszcza ludziom najbardziej opuszczonym - napisał papież do francuskich biskupów, obradujących od 5 listopada w Lourdes. Swym przesłaniem odpowiedział na list, w którym przewodniczący episkopatu Francji, arcybiskup Marsylii Georges Pontier poinformował go o tematyce tej jesiennej sesji plenarnej. Potrwa ona do niedzieli 10 listopada.


Podjęte na niej zagadnienia wiążą się z długą tradycją misyjną Kościoła w tym kraju - zauważył Franciszek. Należy do nich troska o dobrą formację przyszłych księży, którzy mają być "mężami wiary, głęboko związanymi z Chrystusem i bliskimi powierzonym im ludziom", nie bojącymi się iść do tych, którzy nie znają jeszcze Chrystusa - napisał Ojciec Święty.

 

"Niech ta troska o osobę ludzką będzie równocześnie mocnym świadectwem Bożego miłosierdzia względem każdego człowieka! Wymaga to, aby wasze wspólnoty diecezjalne pozostawały w stanie ciągłego nawracania się do Chrystusa, by mogły pełnić swą misję ewangelizacyjną w sposób wiarygodny" - podkreślił papież.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook