Franciszek na spotkaniu z "Kręgiem św. Piotra"

Radio Watykańskie
(fot. CTV)

Życie wiarą wiąże się z codziennym pełnieniem dzieł miłosierdzia. W dobiegającym końca Roku Wiary przypomniał o tym Papież, przyjmując w Sali Klementyńskiej na Watykanie dwustuosobową grupę członków rzymskiego stowarzyszenia Circolo San Pietro, czyli Krąg św. Piotra. Wyraził im wdzięczność za stałe wsparcie dla działalności charytatywnej Kościoła.

 

"Wiara przeżywana poważnie pobudza do postępowania zgodnie z autentycznym miłosierdziem - stwierdził Franciszek. - Mamy tyle prostych świadectw ludzi, którzy stają się apostołami miłości w rodzinie, w szkole, w parafii, w miejscach pracy i spotkań towarzyskich, na ulicach, gdziekolwiek... Wzięli na serio Ewangelię! Prawdziwy uczeń Chrystusa angażuje się osobiście w posługę miłosierdzia, która obejmuje rozliczne, niewyczerpane formy ubóstwa człowieka. Wy także, drodzy przyjaciele, czujecie się posłani do najuboższych, najsłabszych, zepchniętych na margines braci i sióstr. Jest to wasze zadanie jako wiernych świeckich, którzy przyjęli chrzest. Tej posługi nie pełni się wyjątkowo czy okazjonalnie, ale jest ona zasadnicza. Kościół się z nią utożsamia, pełniąc ją codziennie. Każdego dnia stają przed nami sytuacje, na które trzeba odpowiedzieć. Codziennie każdy z nas wezwany jest, by pocieszać, by być pokornym, ale szczodrym narzędziem Opatrzności Boga i Jego miłosiernej dobroci, Jego miłości, która rozumie i współczuje, Jego pocieszenia, które podnosi i dodaje odwagi".

Członkom Circolo San Pietro Franciszek dziękował szczególnie za ofiary na papieską działalność charytatywną, zwane "obolem św. Piotra", które zbierają oni w rzymskich kościołach. "To wasz udział w mojej trosce o najbardziej potrzebujących w tym mieście" - powiedział Papież.

 

 

 

 

 

Dowiedz się, co kryje się pod pojęciami: chrześcijanie z muzeum, ekologia ludzka, fundamentalista, herezja, hipokryci, kopernikańska rewolucja, letni chrześcijanie, mentalność egoistyczna, narzekanie, odważna modlitwa, ósmy sakrament, posłuszeństwo, radość poznania, świadectwo miłości, uwielbienie i pod wieloma innymi. Poznaj "Alfabet Franciszka".

 

Książka współtworzona przez użytkowników profilu Franciszek na Facebooku. Twarda oprawa, pięknie wydana, pierwsza książka z serii DEON.pl.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook