Prezydent Gwinei Równikowej w Watykanie

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Na prywatnej audiencji papież Franciszek przyjął prezydenta Gwinei Równikowej. Teodor Obiang Nguema Mbasogo, jak poinformowała jego kancelaria, złożył wizytę w Watykanie dla "umocnienia dobrych relacji" swego kraju ze Stolicą Apostolską.

 

Stało się to w rok po podpisaniu dwustronnej umowy, uznającej m.in. osobowość prawną Kościoła w Gwinei Równikowej i jego instytucji. Porozumienie dotyczy m.in. zawieranych kanonicznie małżeństw, miejsc kultu, kościelnych instytucji edukacyjnych oraz opieki duszpasterskiej w szpitalach i więzieniach.

 

Galeria z wydarzenia pod adresem


Dziś w Watykanie dokonano wymiany dokumentów ratyfikacyjnych wspomnianej umowy. Ze strony Stolicy Apostolskiej wziął w tym udział abp Dominique Mamberti. Szef watykańskiej dyplomacji podkreślił, że akt ten poprzedziły kilkuletnie rozmowy prowadzone w konstruktywnym duchu uznania dla roli Kościoła katolickiego w życiu Gwinei Równikowej. Wyraził nadzieję, że porozumienie przyczyni się do jeszcze większego wkładu Kościoła w duchowy i materialny rozwój tego afrykańskiego kraju.

 

 

 

 

 

Dowiedz się, co kryje się pod pojęciami: chrześcijanie z muzeum, ekologia ludzka, fundamentalista, herezja, hipokryci, kopernikańska rewolucja, letni chrześcijanie, mentalność egoistyczna, narzekanie, odważna modlitwa, ósmy sakrament, posłuszeństwo, radość poznania, świadectwo miłości, uwielbienie i pod wieloma innymi. Poznaj "Alfabet Franciszka".

 

Książka współtworzona przez użytkowników profilu Franciszek na Facebooku. Twarda oprawa, pięknie wydana, pierwsza książka z serii DEON.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook