Papież Franciszek pozdrowił więźniów

Radio Watykańskie

Ojciec Święty spotkał się rano z uczestnikami Krajowego Kongresu Kapelanów Włoskich Więzień i za ich pośrednictwem pozdrowił osoby przebywające w zakładach karnych.


"Powiedzcie im, że się za nich modlę, błagam Pana i Matkę Bożą, by mogli pozytywnie przezwyciężyć ten trudny okres swego życia, aby się nie zniechęcali, nie zamykali, gdyż Pan jest blisko" - powiedział papież. Dodał, że Bóg jest z nimi, a żadna cela nie jest tak wyizolowana, by wykluczyć Pana, którego miłość dociera wszędzie. "Modlę się, aby każdy otworzył serce na tę miłość" - stwierdził Papież Franciszek.

 

Zapewnił, że modli się również za kapelanów oraz ich bardzo trudną i ważną posługę, będącą dziełem miłosierdzia. "Jesteście znakiem bliskości Chrystusa wobec tych braci, którzy potrzebują nadziei" - zaznaczył Ojciec Święty.

 

 

Więcej»

 

 

 

 

Dowiedz się, co kryje się pod pojęciami: chrześcijanie z muzeum, ekologia ludzka, fundamentalista, herezja, hipokryci, kopernikańska rewolucja, letni chrześcijanie, mentalność egoistyczna, narzekanie, odważna modlitwa, ósmy sakrament, posłuszeństwo, radość poznania, świadectwo miłości, uwielbienie i pod wieloma innymi. Poznaj "Alfabet Franciszka".

 

Książka współtworzona przez użytkowników profilu Franciszek na Facebooku. Twarda oprawa, pięknie wydana, pierwsza książka z serii DEON.pl.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook