Papież przyjął kontrowersyjnego biskupa

(fot. Christliches Medienmagazin pro / (CC BY 2.0) / Wikimedia Commons)

Papież Franciszek spotkał się w poniedziałek z biskupem Limburga w Niemczech Franzem-Peterem Tebartzem-van Elstem, oskarżanym o rozrzutność, życie w luksusie i podejrzanym o składanie fałszywych zeznań w sprawie wydatków. Szczegóły audiencji nie są znane.

 

O audiencji poinformował Watykan.

 

Kilka dni wcześniej o sprawie biskupa z papieżem rozmawiał przewodniczący konferencji episkopatu Niemiec arcybiskup Robert Zollitsch, który poinformował go o powołaniu specjalnej komisji kościelnej do zbadania stawianych dostojnikowi zarzutów i zapewnił, że zależy mu na jak najszybszym wyjaśnieniu całej budzącej oburzenie wiernych sprawy.

 

Skandal wybuchł, gdy niemieckie media ujawniły, że nowa rezydencja biskupa Tebartza-van Elsta kosztować będzie 31 milionów euro, czyli 6 razy więcej niż pierwotnie zakładano. Informacje o jego trybie życia, określanym wręcz jako pławienie się w luksusie nakłoniły wielu wiernych do głośnego domagania się jego dymisji.

 

Komentatorzy podkreślają, że sprawa kontrowersyjnego niemieckiego biskupa jest prawdziwym wyzwaniem i zarazem sprawdzianem dla Franciszka, który często krytykuje księży i kościelnych dostojników za pogoń za pieniędzmi i otaczanie się luksusem. Nie wiadomo, jaką decyzję papież podejmie w tym przypadku.

 

 

 

Dowiedz się, co kryje się pod pojęciami: chrześcijanie z muzeum, ekologia ludzka, fundamentalista, herezja, hipokryci, kopernikańska rewolucja, letni chrześcijanie, mentalność egoistyczna, narzekanie, odważna modlitwa, ósmy sakrament, posłuszeństwo, radość poznania, świadectwo miłości, uwielbienie i pod wieloma innymi. Poznaj "Alfabet Franciszka".

 

Książka współtworzona przez użytkowników profilu Franciszek na Facebooku. Twarda oprawa, pięknie wydana, pierwsza książka z serii DEON.pl.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Stan 10:33:11 | 2013-10-22
Biskup, który funduje sobie wannę za 15 tys. euro wygląda mi na homoseksualistę. Zresztą wystarczy spojrzeć na jego zdjęcie...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~... 19:12:33 | 2013-10-21
mam nadzieję, że papież zaproponuje biskupowi pracę szeregowego księdza na misjach, np. w Republice Konga

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kurt 14:02:31 | 2013-10-21
"ladny" biskup ...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook